راه های تقویت پیوند زناشویی | روش های استحکام بخشیدن به زندگی مشترک

راه های تقویت پیوند زناشویی | روش های استحکام بخشیدن به زندگی مشترک
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/04

تقویت زندگی مشترک و پیوند زناشویی میان زوجین امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که با گسترش و رواج استفاده از شبکه های اجتماعی و سایر تکنولوژی های روز دنیا، روز به روز روابط زوجین سردتر و سردتر می شود که نتیجه آن گسترش روزافزون طلاق در جوامع می باشد. از این رو، روانشناسان برای تقویت روابط زناشویی توصیه های مختلفی می کنند.

علل و دلایلی زیادی وجود دارد، که آرام آرام زندگی مشترک را از بین می برد. در بین این علل و دلایل می توان از عدم بچه دار شدن، مشکلات مادی، دروغ گفتن به یکدیگر در موضوعات مختلف و دیگر مسائل و موضوعات وجود دارند، که در موردشان کم و بیش صحبت شده است.

روانشناسان موضوعات و مسائلی را که سبب تقویت ازدواج و زندگی زناشویی می شود، را به شرح ذیل بر شمرده اند، که برخی از آنها عبارتند از:

1- برای خود دوستانی داشته باشد:

دوست بودن زوجین با افراد دیگر، بسیار با اهمیت است. روانشناسان معروف در مورد اهمیت با هم بودن زوجین می گوید، زوجین با داشتن دوستان، تجارب مستقل و جدیدی به دست می آورند، فرصت لازم برای به دست آوردن دیدگاه های جدید دارند و روابط خود را بهتر می کنند. روابط زوجین در اینکه آنها می توانند، روابط دوستانه با دیگران ایجاد کنند، موجب کسب اعتماد به نفس در آنها می شود.

راه های تقویت پیوند زناشویی | روش های استحکام بخشیدن به زندگی مشترک

2- به دوستان خود دقت کنید:

در شبکه های اجتماعی لازم است که، به روابط دوستانه خود دقت کنید. چرا که برخی دوست ها می تواند از جهت منفی بر زندگی شما تاثیر بگذارند. دوستان ناباب و روابط اشتباه به روابط عادی و عمومی انسان ضربه می زند. برخی از رفتارها و افکار دوستان بر روی زندگی زناشویی انسان تاثیر می گذارد. آنها می توانند مشکلات و آسیب های زندگی زناشویی خود را به زندگی زناشویی شما انتقال دهند و این روابط مسیری و راهی برای انتقال حوادث بد زندگی آنها به زندگی شما باشد. با افرادی در اطراف خود روابط دوستی داشته باشد که دارای زندگی زناشویی سالمی هستند. چرا که این مسئله می تواند در زندگی زناشویی شما هم تاثیر بگذارد.

3- روابط جنسی مهم است؛ آن را بی اهمیت تلقی نکنید:

رواشناسان اهمیت داشتن روابط جنسی زناشویی را بسیار مهم می دانند. اگر زوجین تنها در روزها خاص مانند روز تولد، عید و یا سالگرد ازدواج و غیره... با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند، در این صورت، می تواند گفت که صدای طبل فروپاشی زندگی مشترک به صدا در آمده و زندگی زناشویی به سمت پرتگاه می رود. البته زوجین مجبور به داشتن رابطه جنسی هر روزه نمی باشند، اما روابط کوچک و ارتباطات جزئی با یکدیگر نشان از اهمیت دادن، به همدیگر می باشد. رابطه جنسی تنها نزدیکی و ارگاسم نیست، زوجین لازم است که به یکدیگر احساس نیاز کنند و روابط عاطفی قوی با هم داشته باشند.

4- با کارهای منزل به صورت بیگانه رفتار نکنید:

روانشناسان اعلام می کنند، تقسیم کار منزل میان زوجین تاثیرات مثبتی بر روی روابط آنها دارد. نتایج یکی از تحقیقاتی که در سال 2015 انجام شده، نشان می دهد، زوجینی که کارهای خانه و مسئولیت ها را تقسیم نمی کند، از زندگی زناشویی به اندازه کافی بهره نمی گیرند. مسلماً روابط جنسی این افراد هم خوب نمی باشد. لذا از روزهای اول زندگی زناشویی این مساله باید با اهمیت و مهم قلمداد شود. در صورت بی توجهی به آن مشکلات زیادی به وجود می آید.

5- آخرین با کی عشق و علاقه تان را حس کرده اید؟

روانشناسان داشتن روابط صمیمی و عاشقانه را لازم می دانند. زوجینی که تنها به گفتن سوالات و جملاتی مانند: «روزت را چطور گذراندی عزیزم؟» و یا «آخر هفته چه کار می کنی؟»، اکتفا کنند، برای داشتن روابط عاشقانه و صمیمی کافی نیست. برای اینکه بدایند روابط شما صمیمی و عاشقانه است، باید چنین سوالاتی را با یکدیگر داشته باشید، «امروز به عنوان یک زوج چه کاری را انجام دهیم؟»، «امروز در روابط خود چه کاری را انجام دهیم؟»، «برای تو چکار می توانم بکنم»، «امروز چه موقعی با من احساس راحتی و صمیمیت می کنی؟». در شروع احتمال دارد، این سوالات بی معنا به نظر برسند. اما با گذر زمان تاثیرات آن را مشاهده خواهید. لازم است که زوجین در هفته حداقل یکبار در مورد روابط خود صحبت کنند. به این شکل مشکلاتی که در آینده می تواند به وجود آید، به راحتی از بین می رود.

راه های تقویت پیوند زناشویی | روش های استحکام بخشیدن به زندگی مشترک

6- آیا تنها حساب بانکی و خانگی خود را شریک هستید؟

به گفته روانشناسان، اگر زوجین مانند یک هم خانه رفتارها کنند و کارهای خونه را تقسیم کنند، نشان از خطر می دهد. زوجینی که کارهای خونه، حساب بانکی و نگهداری از فرزندان را تقسیم کرده اند، باید هر چه زودتر در روابط خود تغییراتی ایجاد نمایند. در کنار این متخصصان می گویند، با هم به فعالیت های ورزشی و یا غذا خوردن در رستوران و غیره پرداختن سبب می شود تا روابط خود را بهتر و عمیق تر نمایند.

منبع: Aile.lent.az

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*