راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو

راه های تشخیص رنگ شدگی خودرو

یکی از عوامل مهم در هنگام خرید خودروی دست دوم بررسی رنگ شدگی بدنه خودروست. اگر هنگام معامله، فروشنده خودرو قسمت های رنگ شده را اعلام کرد که کار شما به عنوان خریدار راحت شده است، اما اگر اعلام کرد که ماشین رنگ شدگی ندارد، آیا باید به مراکز تشخیص رنگ شدگی خودرو مراجعه کنید که با استفاده از دستگاه های مخصوص نسبت به تشخیص رنگ شدگی اقدام می کنند و یا از روش ها و ترفندهای زیر برای تشخیص رنگ شدگی ماشین و قسمت های رنگ شده آن استفاده کنید.

بررسی و تشخیص رنگ شدگی خودرو با چشم

برای این کار سرتاسر ماشین را بررسی کنید بویژه قسمت هایی مانند گلگیر، سپر و قسمت هایی که احتمال ضربه خوردن بیشتر است. همچنین سقف آن را نیز خوب بررسی کنید تا اگر خودرو چپ کرده و رنگ شده باشد مشخص گردد. رنگ دوباره معمولا یا پررنگ تر یا کم رنگ تر و بعضا زبرتر از رنگ اصلی است. اگر از این روش به نتیجه ای نرسیدید، به سراغ مرحله بعد بروید.

برای این کار سعی کنید که بدنه خودرو را از زوایای مختلف بررسی کنید. اگر بتوانید در زیر نور لامپها بویژه لامپ های مهتابی اقدام به بررسی رنگ شدگی خودرو کنید، راحت تر و بهتر می توانید رنگ شدگی خودرو را بررسی کنید.

بررسی لبه قسمت های مختلف بدنه خودرو

توجه کنید که نقاشان ماشین و کارگاه های نقاشی ماشین معمولی نمی توانند برخی از قسمت ها یا در واقع لبه های بدنه خودرو را به خوبی کارخانه رنگ بزنند. این لبه ها شامل گوشه کاپوت خودرو، ستون های اتاق خودرو، لبه درها، نوک انگشتان و امثالهم می شود.

پیچ های اجزای متصل بدنه خودرو را بررسی کنید. پیچ هایی که قسمت هایی مانند درها، کاپوت و گلگیرها را متصل می کنند، برای رنگ شدن خودرو باید باز شوند، بنابراین این پیچ ها معمولا ضربه خرده و دارای اثراتی از باز شدن هستند. بنابراین اگر اثراتی بر روی این پیچ ها مشاهده کردید، بدانید که نشانه ای از رنگ شدگی یا حداقل باز شدن آن قسمت از بدنه ماشین است.

استفاده از آهن ربا برای تشخیص رنگ شدگی

از انجاییکه بدنه رنگ شده خودرو یک لایه از رنگ خود را از دست داده است، نسبت به دیگر قسمت های خودرو جاذب بهتری برای آهن رباست، بنابراین در جاهاییکه آهنربا جذب بدنه می شود، نشانه رنگ شدگی در آنجاست.

استفاده از دستگاه های مخصوص تشخیص رنگ شدگی خودرو

دستگاه های مخصوص تشخیص رنگ خودرو عملکردی مشابه آهنربا دارند، بدین ترتیب که میزان قطر فلز را مشخص می کنند. عدد نمایش داده شده روی این دستگاه ها نشان دهنده قطر فلز است و براساس میل که به معنای یک در هزار اینچ است، می باشد. اگر این عدد بین 4-7 میل است نشان دهنده این است که بدنه خودرو نرمال بوده و مشکل رنگ شدگی ندارد. البته این دستگاه ها کمی گرانقیمت است و توصیه می شود که اگر زیاد خودرو خرید و فروش می کنید، آنها را خریداری کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 848
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
امیر ( 2017-12-01 13:22:02 )
کارشناسی و تشخیص رنگ خودرو www.carcolor.ir