راه های افزایش بازدیدکنندگان وبسایت از طریق بهبود UI و UX

راه های افزایش بازدیدکنندگان وبسایت از طریق بهبود UI و UX

در مقاله راه و روش های افزایش بازدید از وب سایت در خصوص راه های افزایش بازدید یک وب سایت از طریق دیگر وبسایت ها و شبکه های اجتماعی توضیح داده شد، اما همانطور که در مقاله https://goo.gl/yiTZ9b توضیح داده شد، به منظور افزایش بازدیدکنندگان یک وبسایت شما نیازمند قراردادن برخی از ویژگی ها در وبسایت خود هستید که به جنبه های رابطه کاربری(User Interface) و تجربه کاربری(User Experience) معروف است. در زیر برخی از اقدامات لازم بدین منظور توضیح داده می شوند- که البته بیشتر می توان آنها را در حوزه تجربه کاربری طبقه بندی کرد:

  • نکته اول در بهبود تجربه بازدیدکنندگان/کاربران وبسایت شما تهیه محتوا جذاب و فاخر است که توضیح آن در https://goo.gl/yiTZ9b در وبسایت چگانه آمده است.
  • از قابلیت خبرنامه ایمیلی(newsletter) استفاده کنید.
  • از فید(Feed RSS) استفاده کنید که به بازدیدکنندگان وب سایت این امکان را می دهد که شما را دنبال کرده و مطالب جدید وب سایت شما را مطالعه نمایند.
  • از قابلیت به اشتراک گذاری لینک یا مطالب در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای پیام رسان در وبسایت خود استفاده کنید. مهمترین شبکه های اجتماعی فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین در ایران هستند و محبوبترین اپلیکیشن های پیام رسان در ایران تلگرام و واتس آپ هستند.
  • سعی کنید در حوزه کاری وبسایت تان مطالب آموزشی تهیه کرده و منتشر کنید. مطالب آموزشی که رایگان در دسترس باشد، بسیار برای بازدیدکنندگان وبسایت شما جذاب خواهد بود.
  • می توانید، بسته به موضوع فعالیت وب سایت، از مسابقه ها، قرعه کشی ها و آزمون ها به منظور جذب بازدیدکنندگان ثابت استفاده کنید. این مسابقات، قرعه کشی ها و آزمون ها به موضوع فعالیت وبسایت شما و همچنین توانایی ایده پردازی و خلاقیت شما در طراحی آنها بستگی دارد. برای مثال می توانید از روش هایی مانند جایزه برای نظر دادن در خصوص یک مطلب، جایزه برای انتشار و به اشتراک گذاشتن یک مطلب/لینک، جایزه برای لینک دادن به وبسایت/لینک های شما استفاده کنید.
  • بسته به موضوع فعالیت وبسایت شما استفاده از فیلم و مصاحبه با افراد متخصص یا مشهور نیز به منظور جذب و افزایش بازدیدکنندگان توصیه می شود.

در نهایت باید طراح وبسایت شما در زمینه رابط کاربری(UI) تجربه و البته سلیقه خوبی داشته باشد و مطابق با پیشرفت های این حوزه ظاهر و البته قابلیت های تجربه کاربری(UX) که برخی از آنها در بالا ذکر شد را در وبسایت شما بگنجاند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 1
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 260
تعداد کل نظرات : 65
تعداد کل آرا: 1004
تعداد کل بازدیدها: 105890


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)