راه های از بین بردن بوی بنزین

راه های از بین بردن بوی بنزین

بسیاری از افراد بویژه کسانی مانند متصدیان پمپ بنزین ها یا مکانیک ها بسیار با بنزین سر و کار داشته و دستانشان زیاد بوی بنزین می گیرد. در زیر راه حل هایی برای رفع بوی بد بنزین از اعضای بدن بویژه دست ها ارائه می شود.

استفاده از سرکه سفید برای رفع بوی بنزین

خواص شیمیایی سرکه سفید سبب می شود که اتصال عناصر موجود در بنزین شکسته شده و پس مانده بنزین رفع شود. برای این کار ابتدا کمی سرکه سفید در کف دست ریخته و حدود یک دقیقه سرکه را به دستان خود بمالید. سعی که خوب بین انگشتانتان را دست بمالید تا اگر بنزین در آنجا نفوذ کرده بوی آن از بین برود. سپس دستان خود را زیر آب با صابون بشویید. شستشو دست را آنقدر انجام دهید که دیگر بوی سرکه را احساس نکنید.

استفاده از عصاره وانیل برای از بین بردن بوی بنزین

ابتدا عصاره وانیل را با آب مخلوط کنید. برای این کار چند قطره عصاره وانیل را درون حدود 200 میلی لیتر آب بریزید. اگر بوی وانیل را درون این محلول احساس نکردید، می توانید چند قطره دیگر وانیل به آن اضافه کنید. سپس حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه دستان خود را به هم بمالید. این کار را تا زمانیکه دیگر بوی بنزین را احساس نکردید ادامه دهید. در نهایت نیز دستان خود را با آب و صابون بشویید.

استفاده از آب لیمو برای از بین بردن بوی بنزین

ابتدا آب لیمو و آب را به اندازه تقریبا مساوی مخلوط کرده و محلول را با وسیله ای هم بزنید. سپس این محلول را بر روی دستانتان ریخته و خوب به هم بمالید تا بوی بنزین از بین برود – این کار را به مدت حداقل یک دقیقه انجام دهید. در نهایت نیز دستان خود را خوب بشویید. بوی لیمو خوب است، بنابراین استفاده از این ماده به نسبت دیگر مواد مانند سرکه این مزیت را دارد که شما نیاز ندارید زیاد دستانتان را بشویید.

استفاده از نمک برای از بین بردن بوی بنزین

یک یا دو قاشق چایخوری نمک را درون ظرفی ریخته و سپس به سمت سینک ظرفشویی رفته و مایع ظرفشویی را بر روی یکی از دستان خود ریخته و سپس نمک را به روی دستان خود بریزید و سپس دستان خود را حدود یک دقیقه به یکدیگر بمالید. در نهایت نیز دستان خود را خوب بشویید. این روش هم به دلیل اینکه مایع ظرفشویی و نمک بوی بدی ندارد، مزیت هایی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673641


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)