راهکارها و روش های از بین بردن خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین

راهکارها  و روش های از بین بردن خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین

در مقاله چگونه از خواب آلودگی بعد از مصرف مواد قندی جلوگیری کنیم؟ درخصوص برخی از روش ها و راه های جلوگیری از خواب آلودگی، سستی یا احساس گیجی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین توضیح داده شد. در این مقاله در ادامه آن مبحث به بررسی برخی از راهکارها و روش های از بین بردن خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین می پردازیم.

ورزش و تحرک برای از بین بردن خواب آلودگی و سستی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین

یک راه و روش خوب برای از بین بردن خواب آلودگی و احساس گیجی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین ورزش کردن و تحرک است تا کالری ناشی از مواد قندی مصرف و سوزانده شود. این تحرک و ورزش می تواند تنها یک قدم زدن معمول یا یک ورزش و تحرک کامل باشد.

برخی از افراد فکر می کنند که اگر از مواد قندی استفاده کنند، خواب آلودگی و احساس سستی یا گیجی آنها از بین می رود؛ اما این کار دقیقا نتیجه معکوس دارد، یعنی استفاده از مواد قندی سبب می شود که قند خون شما دوباره بالا رفته، کمی احساس سرحالی کنید و دوباره به دلیل اینکه باید کالری و انرژی حاصل از آن سوزانده شود، شما احساس خستگی و خواب آلودگی می نمایید.

استفاده از نوشیدنی ها برای از بین بردن خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی

استفاده از آب یا یک فنجان چای(بدون شیرینی) می تواند به از بین بردن خواب آلودگی یا سستی ناشی از مصرف مواد قندی کمک کند. در واقع برخی مواقع کم آب بودن بدن خود را بصورت کم بودن قند خون یا سستی بدن نشان می دهد.

نور آفتاب برای از بین بردن خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی و شیرین

قدم زدن در یک هوای آفتابی و زیر نور آفتاب نیز می تواند به سرحال کردن شما و رفع احساس خواب آلودگی ناشی از مصرف مواد قندی کمک کند. البته دقت کنید که هنگامیکه اشعه ماوراء بنفش(UV) خورشید بالاست این کار را انجام ندهید چون اثرات سوء دارد، اما در حالت دیگر استفاده از نور آ آ  تنتتت بلل آفتاب به سبب ویتامین دی(D) بسیار برای بدن مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669327


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)