راهکارهایی ساده برای جدا کردن شن و ماسه های ساحل از پا و بدن

راهکارهایی ساده برای جدا کردن شن و ماسه های ساحل از پا و بدن

یکی از دردسرهایی که بیشتر افرادی که به ساحل دریا می روند و با آن مواجه هستند، چسبیدن شن و ماسه های ریز ساحل دریا که به ماسه بادی نیز معروف هستند، به بدن و بویژه پا است. در این نوشته راهکارهایی به منظور جدا کردن شن و ماسه هایی که در هنگام قدم زدن یا شنا کردن در دریا به بدن و بویژه پا می چسبند، ارائه می شود.

نکته اول این است که شن و ماسه های ساحل معمولا به هر چیزی می چسبند، بنابراین سعی کنید کیف یا ساکی که با خود برای بردن وسایل به ساحل حمل می کنید از نوع مشبک باشند تا شن و ماسه ها(ماسه بادی) از داخل آن رد شده و به آن نچسبند.

اگر می خواهید در ساحل دریا و بر روی ماسه های ساحل دریا دراز کشید و آفتاب بگیرید، سعی کنید که این کار را روی صندلی های تاشو و پارچه ای مخصوص ساحل، انجام دهید. برخی از حوله برای این کار استفاده می کنند که ماسه های بسیاری به خود جذب می کند. سعی کنید که از حوله تنها برای خشک کردن خود استفاده کنید.

نکته دیگر برای پیشگیری از چسبیدن ماسه های ساحل به وسایل و بدن استفاده از دمپایی های سرباز و لاستیکی استفاده کنید. در واقع بهتر است از دمپایی های صندل شکل استفاده کنید که حفره ای برای پرشدن از ماسه نداشته و ماسه ها از آن خارج می شوند.

راهکارهایی ساده برای جدا کردن شن و ماسه های ساحل از پا و بدن

معمولا در ساحل های دریا که مختص عمومی طراحی شده اند، مکان هایی برای دوش گرفتن وجود دارد. البته اگر شما ساحل اختصاصی دارید بهتر است یک دوش/حمام هم بیرون از محوطه خانه یا ویلای خود داشته باشید! بعد از گردش در ساحل و آفتاب گرفتن در ساحل دریا حتما بدن و لباس های خود را کاملا در زیر دوش بشویید، دمپایی و پاهای خود بیشتر بشویید. می توانید پیش از دوش گرفتن پاهای خود را با آب دریا نیز بشویید تا ماسه ها تا جای ممکن از پای شما جدا شوند.

اما نکته مهم در جدا کردن ماسه ها از بدن، استفاده از پودر بچه است. پودری که برای عرق زدایی بدن بچه استفاده می شود به دلیل اینکه رطوبت سطح بدن شما را جذب می کند، ابزار و راهکار خوبی برای از بین بردن ساده و سریع ماسه های چسبیده به بدن بویژه پای شماست.

برای استفاده از پودر بچه باید ابتدا در زیر دوش آب تا جای ممکن ماسه ها را از بدن پاک کنید و با یک حوله خود را خشک کنید. سپس مقداری پودر بچه را روی پوست پای خود یا هرجاییکه فکر می کنید ماسه ها می چسبند، بپاشید و آن را بر روی پوست بمالید. سپس با وسیله ای مانند قلم مو ماسه ها را از بدن پاک کنید. چون پودر بچه رطوبت را جذب می کند، ماسه خشک و پودر سفید رنگ بر روی پوست می ماند که می توانید آنها را با وسیله مانند قلم پاک کنید.

راهکارهایی ساده برای جدا کردن شن و ماسه های ساحل از پا و بدن

راه حل دیگر می تواند استفاده از یک لگن آب برای شستن پا هایتان که ماسه ای شده است باشد. برای این کار حتما باید هنگام آمدن به ساحل یک سطل یا لگن به همراه یک ظرف یا گالن آب همراه خود آورید. برای شستن و پاک کردن ماسه های ساحل پای خود را درون لگن قرار دهید و با دست روی آن آب بریزید. سپس پای خود را از لگن/سطل آب بیرون آورید و بررسی کنید که اگر به آن ماسه نچسبیده است بر روی حوله یا پارچه ای خشک قرار دهید و پای خود را خشک کنید. می توانید اگر هنوز ماسه وجود دارد و برای اطمینان خاطر این کار را چندین بار قرار دهید. توجه کنید که این لگن یا سطل را بر روی سطحی که ماسه ای است قرار ندهید زیراکه کار شما دو چندان می شود.

راهکارهایی ساده برای جدا کردن شن و ماسه های ساحل از پا و بدن

در اینجا چند راهکار برای از بین بردن ماسه های چسبیده به پا یا بدن در ساحل توضیح داده شد که امید است مفید واقع شوند. البته ممکن است شما هم راهکارهای دیگری داشته باشید که می توانید با ما به اشتراک بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 675
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)