راههای افزایش اعتماد به نفس در جوانان و نوجوانان و زنان

 راههای افزایش اعتماد به نفس در جوانان و نوجوانان و زنان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/05

بسیاری از افراد موفق احساسات و حس اعتماد به نفسشان را برای دستیابی به موفقیت تقویت می کنند. اما همه افراد واقعا توضیح نمی دهند که چگونه اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنند یا چگونه اعتماد به نفس داشته باشند!  اعتماد به نفس بر پایه  موارد مختلفی تشکیل شده است، اما به طور کلی ساخته شده از انتخاب ها و معلوماتی است که موجب شور و اشتیاق شما در فرد می شود و این باعث می شود شما از کسی که هستید حس خوشحالی و غرور داشته باشید.  کشف این عوامل یکی از جذاب ترین فعالیت های زندگی شماست.

در مقاله چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم به بیان مسائلی پرداختیم که می تواند در زندگی شخصی شما تاثیر گذار  موثر باشد. اما این بار کمی تخصصی تر به جوانان و زنان می پردازیم.

افرادی که اعتماد به نفس دارند تمایل دارند که زندگی شان را در بعد مثبت ببینند حتی زمانی که همه چیز به خوبی پیش نمی رود، آنها معمولا راضی اند و به خود احترام می گذارند. در این مقاله به راه های راههای افزایش اعتماد به نفس و افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران و راه های افزایش اعتماد به نفس در جوانان و راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان را می خوانید.

در ابتدا باید بدانید که اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس یک احساس خوب در مورد خود و توانایی های شماست. بنابراین، اگر فردی با اعتماد به نفس هستید، به سادگی به این معنی است که شما احساس خوبی در مورد شما دارید، و همچنین در مورد توانایی شما برای دستیابی به کارهایی که می خواهید انجام دهید، احساس خوبی دارید.

 

شیوه های افزایش و تقوبت اعتماد به نفس در زنان و نوجوانان:

1)ورزش کردن

علاوه بر برخورداری از سلامتی کامل، ورزش کردن به بهبود حافظه، تقویت تمرکز کمک می کند تا بتوانید استرس را کنترل کنید واز افسردگی جلوگیری می کند. زمانی که انرژی اضافی نداشته باشید، عصبانی شدن  و دچار اضطراب شدن در مواقع بحرانی، سخت تر می شود. ورزش کردن جوانب مختلف زندگی را بهبود می بخشد. بنابراین فعال بمانید و از اوقات تان لذت ببرید.

2)از جملات مثبت استفاده کنید

با گفتار مثبت خودتان را تایید و اثبات کنید. استفاده از گفتار مثبت به تقویت اعتماد به نفس و کاهش اضطراب شناختی کمک می کند.

وقتی که احساس اعتماد به نفس کمی می کنید از جملات مثبت استفاده کنید مانند: " من می توانم این کار را انجام دهم! من قوی هستم".

3)زبان بدن تان را نغییر دهید

فقط حرکت ساده دادن شانه هایتان به عقب به دیگران این حس را می دهد که شما اعتماد به نفس دارید. لخند زدن نه تنها باعث می شود که خودتان حس بهتری داشته باشید، بلکه باعث می شود تا دیگران که پیرامون تان هستند هم احساس خوبی داشته باشند. تصور کنید فردی با وضعیت و حالتی خوب و یک لبخند است، شما متوجه میشوید که این شخص فردی است که اعتماد به نفس دارد.

به فردی که با اوصحبت می کنید نگاه کنید نه به کفش هایتان ، داشتن ارتباط چشمی با مخاطب نشان دهنده داشتن اعتماد به نفس است. آهسته صحبت کنید، تحقیقات ثابت کرده اند افرادی که به آرامی و به واضح صحبت می کنند احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند و در برابر دیگران هم با اعتماد به نفس ظاهر می شوند. نکته مثبتش این است که دیگران متوجه می شوند که شما چه می گویید.

راه های افزایش اعتماد به نفس در جوانان | راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان

به مو و لباس تان توجه کنید، این کار نه تنها باعث می شود که خودتان احساس بهتری داشته باشید بلکه دیگران هم شما را به عنوان فردی موفق و دارای اعتماد به نفس می پذیرند.

4)آمادگی داشته باشید

همه چیز را که مربوط به زمینه شغلی و موضوعی که می خواهید درموردش ارائه دهید را یاد بگیرید، اگر آمادگی داشته باشید و دانشش را هم داشته باشید اعتماد به نفستان زیاد می شود.

5)از هرچیز منفی دور باشید

مثبت باشید، حتی اگر هنوز آن را به خوبی و کاملا حس نمی کنید. در تعامل تان با دیگران شور و اشتیاق مثبت داشته باشید و این انرژی را در زمین به گردش درآورید، پروژه بعدی تان را با اشتیاق شروع کنید. تمرکز کردن روی مشکلات زندگی را متوقف کنید و به جای آن روی راه حل ها و ایجاد تغییرات مثبت متمرکز شوید.

6) کارهای جدید را امتحان کنید

وقتی پا را از منطقه آرامشتان بیرون می‌گذارید و چیزی را امتحان می‌کنید که قبلاً آن را تجربه نکرده اید، نه تنها خودتان را وارد یک چالش می‌کنید بلکه موجب تقویت اعتماد به نفستان هم می شوید. با امتحان کردن یک کار تازه می‌توانید از ترس‌هایتان کم کنید و زندگی با موانع و محدودیت‌های کمتر داشته باشید.

7) تا زمانیکه اعتماد به‌ نفس پیدا نکرده‌اید سعی کنید آن را وانمود کنید

اگر احساس اعتماد نمی‌کنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و توانایی‌هایتان کاملاً مطمئنید و بنابر آن رفتار کنید. خیلی زود می‌بینید که احساس اعتمادبه‌ نفس واقعی می‌کنید.

راههای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان | افزایش اعتماد به نفس در مقابل دیگران

8) بر آنچه که می توانید تغییر دهید تمرکز کنید

انجام دادن و تمرکز بر کارهایی که روی آن ها تسلط ندارید و بارها انجامشان داده اید باعث افزایش اعتماد به نفستان می شود اما در نظر داشته باشید که این کار آسانی است و شما چیز جدیدی یاد نخواهید گرفت در حالی که انجام کارهای جدید تجربه های جدیدی برای شما خواهند بود و کارهای بیشتری یاد خواهید گرفت.

9) با ترس هایتان روبرو شوید

ما باید تمام تلاشمان را بکنیم تا اجازه ندهیم که ترس هایمان مانع از موفقیت مان شود. یکی از بهترین راه های مقابله با آن، روبرو شدن با ترس هاست.

اگر نگران صحبت کردن درمقابل دیگران هستید، هرچه بیشتر تمرین کنید کمتر نگران می شوید. سعی کنید سخنرانی تان را پیش از آنکه در برابر مخاطبان اصلی و تعیین شده انجام دهید، در مقابل خانواده یا دوستان تان تمرین کنید، این می تواند به شما در داشتن اعتماد به نفس بیشتر کمک کند. مطمئن شوید که بازخورد مورد نظرتان را از مخاطبانتان دریافت کرده اید.

10) از خودتان مراقبت کنید

اعتماد به نفس به ترکیبی از سلامت جسمانی، روانی واجتماعی بستگی دارد. سخت است که احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید اگر از ظاهر خود خوشتان نیاد یا دائما انرژی کمی داشته باشید.

افزایش اعتماد به نفس در زنان | اعتماد به نفس چیست

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 25
تعداد کل آرا: 1230
تعداد کل بازدیدها: 144195

نظرات کاربران

*