راهنمای خرید بخاری گازی | نکاتی که هنگام خرید بخاری باید رعایت کنید

راهنمای خرید بخاری گازی | نکاتی که هنگام خرید بخاری باید رعایت کنید

بخاری های گازی یکی از انواع لوازم خانگی هستند که معمولا با شروع فصل سرما وارد بازار می شوند و در ایران نیز – علی رغم اینکه بسیاری از خانه مجهز به سیستم پکیج و رادیاتور هستند- تعداد قابل توجهی از خانه ها همچنان از بخاری استفاده می کنند. در این نوشته چند نکته درخصوص خرید و راهنمایی به جهت خرید بخاری گازسوز آموزش داده می شود.

نکته اول اینکه برای خرید بخاری گازسوز شما می بایست متناسب با اندازه و مساحت فضایی که می خواهید گرم کنید بخاری را خریداری کنید. معمولا بخاری ها براساس توان گرمایشی که دارند با شماره های ۶۰۰۰،‌ ۸۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ شناخته می شوند که هرچه رقم بزرگتر باشد یعنی توان گرمایش و گرمای تولید شده توسط‌ بخاری گازی بیشتر است. بنابراین سعی کنید متناسب با مساحت فضا یا اتاق بخاری را خریداری کنید. برای مثال برای یک اتاق ۲۰ متری یک بخاری ۶۰۰۰ یا ۸۰۰۰ کفایت می کند و بخاری ۱۰۰۰۰ انرژی زیادتری مصرف کرده و در واقع هدر رفت انرژی دارد.

نکته دیگر در نحوه کارکرد بخاری است. در سالهای اخیر بخاری های گازی در نوع بدون دودکش که مکانیزم متفاوتی دارد نیز عرضه شده اند که البته معمولا توان گرمایشی و اندازه این بخاری ها کوچک است و مناسب مغازه ها و مکانهایی که در آنها رفت و آمد زیاد است و امکان نصب دودکش وجود ندارد می باشند. توجه کنید که علی رغم اینکه سیستم و مکانیزم این بخاری ها به گونه ای است که دی اکسید کربن تولید نمی کنند اما ترجیحا این بخاری های گازسوز بدون دودکش را در مکان های بسته و بدون منفذ استفاده نکنید.

در خصوص بخاری های گازسوز و دودکش دار به موارد و نکات زیر هنگام خرید بخاری توجه نمایید:

اول اینکه حتما بخاری گازی بخرید که نشان استاندارد دارد.

دوم اینکه بخاری گازی دودکش دار حتما باید مجهز به سیستم حراتی که به آن ODS نیز می گویند باشد.

بخاری بدون دودکش حتما باید مجهز به سیستم ODS و گاورنر باشد.

به مصرف انرژی و طراحی بخاری نیز توجه کنید. برخی از بخاری ها طرح و ابعادی دارند که ممکن است عملکرد حرارت دهی آنها مناسب نباشد،‌ برای مثال بیشتر گرمای تولید شده به سمت پشت بخاری رفته و انرژی هدر می رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 828
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)