راهنمای تکمیل کردن سفته

راهنمای تکمیل کردن سفته

سفته یا فته طلب، سندی است که به موجب آن امضا کننده سفته متعهد می شود مبلغی در موعد معین و یا هر وقت که حامل یا شخصی که سفته را در اختیار دارد، پولش را طلب کند، بپردازد. در این مطلب قصد داریم در مورد نکاتی برای نوشتن سفته صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

طریقه ی نوشتن سفته بابت ضمانت چگونه است؟

چک امروزه در بسیاری از مراودات بانکی و مالی ما رایج تر از سفته است اما سفته هم همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. ما برای تعهد خود یا دیگران سفته می دهیم یا پشت سفته دیگران را امضا می کنیم. در بسیاری از موارد افراد نمی دانند روش پر کردن سفته بابت ضمانت به چه شکل می باشد و چگونه می توان از مزایای قامونی سفته استفاده کرد.

سفته بابت ضمانت در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال برای خرید امتیاز وام و یا سفته برای ضمانت کار.

نحوه ی پر کردن سفته ضمانت به این شکل می باشد که بهتر است سفته بدون تاریخ باشد و بر روی سفته عبارت بابت ضمانت و حسن انجام کار را ذکر کنید و یک نسخه کپی از سفته تهیه کنید و به امضای مدیر شرکت یا کارفرما برسانید. در قرار دارد هم باید ذکر شود که سفته مذکور بابت ضمانت و حسن انجام کار دریافت شده است. در این صورت در صورتی که کارفرما بعد از اتمام مدت قرار داد، سفته را باطل نکرد و اقدام به وصول آن کرد با اثبات اینکه شما حسن انجام کار داشته اید از وصول سفته جلوگیری می شود.

در قسمت پایین نمونه ی سفت پر شده و تکمیل شده را مشاهده می کنید:

راهنمای تکمیل کردن سفته

برای امضای کردن پشت سفته ی فرد دیگری بابت ضمانت نیز حتما به تاریخ و موردی که سفته برای آن امضا شده است دقت کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.5
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 680
تعداد کل آرا: 4504
تعداد کل بازدیدها: 870009


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)