رازهای موفقیت در کسب و کار

رازهای موفقیت در کسب و کار

صاحبان کسب و کار موفق باید تشخیص دهند که کارکنان آنها با ارزش ترین دارایی آنها هستند، و مدیران باید قدردان آنها باشند به گونه ای که کارمندان این موضوع را حس کنند.

در ازای هر سخنی كه می گویید، اجـازه دهید رقیبتان سخن بگوید.

اگر خیال دارید میلیونر شوید بهتر است هیچگاه تمام جزئیات برنامه و نقشه خود را به كسی نگویید. همواره چیزی را نزد خودتان نگاه دارید. اگر مجبور به افشای آن شدید تنها 75 تا 90 درصد آن را برملا سازید. همان 10%از شما حفاظت خواهد كردهر قدر كـه شـما بـا سخنان خود اطلاعاتی را برای رقیب یا دشمنتان آشكار و افشا کنید، وی قدرت بیشتری برای ضربه وارد كردن و صدمه زدن به شما در اختـیـار خواهد داشـت. بگذارید رقیبتان سخن بگوید چون داشتن «اطلاعات» قدرت است و آن كه اطـلاعات دارد می تواند ویرانگر باشد.

برای شناخت بهتر اهداف خویش و نیز انتخابی آگاهانه از میان امکانات متعدد، کاغذی بردارید و در گوشه ای خلوت و آرام بنشینید و کلیه اهدافی را که در سر می پرورانید در آن یادداشت کنید. پس از فراغت از این کار به سه مرحله تمرکز و تفکر، مطالعه و مشاوره بپردازید. پس از تمرکز و بررسی اهداف نوبت به مطالعه می رسد. خواندن افکار و سرگذشت بزرگان به ما در روند دستیابی به هدف صحیح یاری می رساند. با روش الگوبرداری و مدل سازی در وقت و پول شما نیز صرفه جویی می شود. به طوری که بعدها با آگاهی در مسیری قدم می گذارید که دیگران آن را به خطا رفته اند و برایش خسارت پرداخته اند و سرانجام مطالعه پل ارتباط دهنده مغزهاست.

هر کدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم. برای آن که بتوانید مفید واقع شوید، می بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می توانید بهترین باشید هدایت کنید. به طور مثال اگر در فعالیت های اقتصادی ،شما در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش هایی از کار که در آن ضعیف هستید، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید.

اگر پولی را خرج می کنید و بعد هزینه آن پول  ، سود بیشـتـری را عایدتان خواهد كرد، پس نگران پول خرج كردن نباشید. اگر ایده ای برای تجارت و كسب و كار دارید ، از بـانك وام بگیرید. بـه كارمندان خود حقوق و دستمزد شایان توجه بدهید، بـرای مـشـاوره با متخصصین و جویا شدن از رهنمودهایشان پول پرداخت كنید. به این ترتیب اگر شـما كـاسـب یـا تـاجـر بـاهـوشـی بـاشـیـد همیشه در اوج خواهید بود.

همه می توانیم جزء بهترین ها باشیم به شرطی که با تمام وجود بخواهیم و این خواست درونی و قلبی را همواره تکرار کنیم. اگر در کارها جدیت به خرج ندهیم بی استعدادترین افراد مصمم و بااراده بر ما پیشی خواهند گرفت. از مغز خود باید حداکثر استفاده را ببریم و با مقاومت، سخت کوشی، نظم، دقت و شکیبایی پیمانی ابدی ببندیم. شانس و اقبال به معنای استفاده به جا از فرصت های پیش آمده و توانایی درک موقعیت های مناسب است.

برای رسیدن به اهداف بزرگ باید از خوشی های کوچک و گذرا صرف نظر کرد. زیاد کار کردن، در صورتی که انسان به کارش علاقه مند باشد بسیار سودمند است. قبل از آغاز هر کار باید مراحل اجرای آن را مشخص کنیم. با دوباره سنجی برنامه هایتان دست به ابتکارات و ابداعات جدید بزنید و راه حل های آسان تر و عملی تر را جستجو کنید. اگر در استفاده از امکاناتی که زندگی در اختیارمان می گذارد کوتاهی کنیم سزاوار سرزنش هستیم. اشتیاق و تدریج دو شرط اصلی موفقیت است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 1
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 140
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 1172
تعداد کل بازدیدها: 93186


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)