رازهای ساده ی زیباتر شدن | چگونه زیبایی طبیعی و بدون آرایش داشته باشیم؟

 رازهای ساده ی زیباتر شدن | چگونه زیبایی طبیعی و بدون آرایش داشته باشیم؟

اسرار ساده ی زیبایتر شدن با داشتن پوست و موهایی زیبا و سالم، نیازی به هزینه های گزاف ندارد. شما می‎توانید در منزل و با استفاده از مواد طبیعی یا راهکارهایی ساده، از پوست و موهایتان مراقبت کنید. پوست و موهایتان را زیباتر کنید. داشتن زیبایی ساده و طبیعی همیشه در همه جای جهان زیباتر و مورد پسندتر است. با استفاده از چند راهکار ساده هم می‎توانید از پوست و مویتان مراقبت کنید و هم زیباتر شوید.

بیشتر انسانها، به ویژه خانم‎ها، همواره به دنبال زیباتر شدن و زیباتر بودن هستند. در این میان افراد زیادی هم هستند که تنها به دنبال زیبایی‌های طبیعی هستند و زیبایی‌های آرایشی را نمی‎پسندند. اگر شما هم به دنبال رازهای ساده ی زیباتر شدن هستید، این مقاله می‎تواند در این راستا به شما کمک کند.

آرایش و بهداشت پوست و مو از مهم ترین مسائل زیبایی برای زنان هستند. زن‎ها به طور ذاتی همیشه به دنبال زیبایی‎ هستند. داشتن موهایی به سان ابریشم، و پوستی نرم و شفاف همچون کودکان، برای هر زنی زیبا و دوست داشتنی‎ست. چه هزینه های گزافی که برای رسیدن به این خواسته پرداخت می‎کنیم اما باز هم به نتیجه مطلوبمان نمی رسیم. برای این کار راههای طبیعی وجود دارد که می‌توان از آنها بهره گرفت. گاها استفاده از طبیعت و نعمت‎های طبیعی حتی شاید بسیار هم موثرتر از لوازم آرایشی باشد.

 

ما در این مقاله سعی کردیم تا چندتا از ساده ترین راهکار‎ها برای داشتن پوستی نرم و درخشان،و  موهایی نرم و خیره‎ کننده را برایتان گردآوری کنیم.

  1. با استفاده از روغن به رنگ پایه مورد نظر برای پوست صورتتان برسید

اگر تصمیم دارید به یک میهمانی بروید و می‎خواهید پوستی شفاف و براق داشته باشید، راهکاری برای شما داریم. به جای اینکه چندین لایه کرم و کرم‎پودر بزنید، فقط کافیست تا از چند ساعت قبل، چندین قطره روغن گیاهی بر روی گونه‎هایتان بمالید. با این کار رنگ پایه پوست شفاف می‌شود و جذابیت زیادی بوجود می‎آورد.

همین نکته بسیار ساده یکی از رازهای ساده ی زیباتر شدن است. روغن های گیاهی می‎توانند  کمک بسیاری به زیباتر شدن و جوانتر ماندن پوست شما بکنند. در روزهای عادی و غیر از مهمانی نیز می‎توانید با چند قطره روغن گیاهی پوست صورتتان را ماساژ دهید.

اگر پوستی خشک دارید می‎توانید شب‎ها پیش از خواب و پس از شستشوی صورت  این کار را انجام دهید.

 

 

  1. آرایش باقیمانده بر روی پوست را با استفاده از روغن نارگیل تمیز کنید

 

پس از اینکه پوست صورتتان را با پنبه و تمیز کننده‎های آرایشی تمیز کردید، کمی روغن نارگیل را به پنبه  بزنید و چشم‎هایتان را با آن تمیز کنید. این کار به شما کمک می کند تا آرایش و یا گرد و خاک باقیمانده درلابه لای مژه‌هایتان را نیز پاک کنید. روغن نارگیل به چرب شدن پوست اطراف چشمتان هم کمک می‎کند و در درازمدت مانع چروک آن می‌شود. داشتن پوستی تمیز در شب یکی از راههای زیبا شدن پوست صورت است. با شستن و تمیز کردن پوست در شب کمک می‎کنید تا پوست به راحتی نفس بکشد. تمیز بودن پوست در شب مانع ایجاد منافذ بر روی پوست می‌شود.

 

    رازهای ساده ی زیباتر شدن | چگونه زیبایی طبیعی و بدون آرایش داشته باشیم؟

 

  1. موهای فرفری را به حال خود رها کنید. 

اگر موهایتان فر است می‎توانید از زیبایی طبیعی آن لذت ببرید. موهای فر آراستن کمتری می‎خواهد و به خودی خود زیبایی چشمگیری دارد. پس از دوش گرفتن و پیش از آنکه موهایتان کاملا خشک شود، کافیست تا کمی نرم کننده‎ را به موهایتان بزنید. (نرم کننده های ویژه پس از دوش که بعد از حمام استفاده می‌شوند.) اگر موهای فر دارید به هنگام خشک شدن موهایتان اصلا نباید با آن ور بروید. ور رفتن زیاد با موها پس از حمام اشتباه است. این کار سبب از بین رفتن و به هم ریختن حالت زیبای فر موهایتان می‌شود. موهایتان را به حال خود رها کنید تا خشک شود.

 

 رازهای ساده ی زیباتر شدن | چگونه زیبایی طبیعی و بدون آرایش داشته باشیم؟

 

  1. می‌توانید  برای فر کردن موهایتان از یک ربان بلند استفاده کنید

اگر موهای شما صاف است و می‌خواهید موهایتان را فر کنید، این راه حل کلیدی می‎تواند برایتان کارساز باشد. پیش از آنکه موهایتان خشک شود کمی موس یا حالت دهنده به آن بزنید. برای حالت دادن به موهایتان حتی می‎توانید از روغن‎های گیاهی، به میزان بسیار کم بر روی موهای نمدار، استفاده کنید. سپس می توانید موهایتان را به صورت کامل دور یک نوار روبان بلند بپیچانید و بگذارید در همان حالت بماند تا خشک شود.  اگر دوست دارید فرهایی ریزتر داشته باشید، می‎توانید موها را به چند دسته تقسیم کنید و هر دسته را دور یک روبان بپیچانید و ببندید تا خشک شود.

پس از آنکه موهایتان خشک شد روبان یا رویانها را باز کنید. می‌بینید که موهایتان به همین آسانی، چقدر زیبا، موجدار و خوش حالت شده است.

 

  1. بخور لیمو ترش را برای داشتن پوستی صاف فراموش نکنید.

بخور صورت با آب گرم یکی از بهترین کارهایی است که می‎توانید برای داشتن پوستی نرم و لطیف انجام دهید. ابتدا باید صورت را با آب و شوینده مناسب پوستتان بشویید. پس از آن پوست را با کمک یک حوله بسیار نرم خشک کنید. سرتان را روی بخار قابلمه کوچکی که درون آن آب تازه جوشیده قرار دارد و با آبِ نصف لیموترش تازه مخلوط شده، بگیرید. یک حوله روی سرتان بیندازید. باید دور تا دور سرتان پوشیده باشد و بخار خارج نشود. سه تا پنج دقیقه زیر حوله بمانید و به پوستتان بخور دهید. پس از آن می‌توانید صورتتان را با آب سرد بشویید. این کار را می‌توانید تا چندین بار درهفته انجام دهید.

فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین رازهای ساده ی زیباتر شدن ،داشتن پوستی صاف و هموار است. استفاده از روغن گیاهی و نیز بخور دادن پوست از ساده‎ترین و موثرترین راههای زیباتر شدن پوست صورت به شمار می‌آیند. برای داشتن پوستی صاف و شفاف بخور و استفاده از روغن‎های گیاهی را فراموش نکنید.

 

 منابع: گردآوری، نمناک، سایت مجله Health

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

مهناز احمدی آذر مولف مقالات علمی سایت چگانه است. به زودی اطلاعات فردی بیشتری از ایشان در معرض دید شما خواننده ی گرامی قرار خواهد گرفت.

تعداد کل مقالات: 5
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 6
تعداد کل بازدیدها: 901
رازهای ساده ی زیباتر شدن | چگونه زیبایی طبیعی و بدون آرایش داشته باشیم؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)