راحت ترین و ساده ترین رژیم های غذایی | پنج رژیم غذایی لاغری آسان و راحت

راحت ترین و ساده ترین رژیم های غذایی | پنج رژیم غذایی لاغری آسان و راحت
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/20

بسیاری از مردم برای اینکه تناسب اندام داشته باشد و لاغر شوند به گرفتن رژیم های سخت غذایی و لاغری رو می آورند، این رژیم هایی غذایی به علت اینکه سخت می باشند معمولا بعداز مدتی شکسته می شوند و انسان نمی تواند تا آخر آنها را ادامه دهد، در حالی که برخی از رژیم های غذایی لاغری وجود دارند که بسیار راحت هستند و انسان را دچار سختی نمی کند. از جمله این رژیم هایی غذایی می توان به رژیم غذایی مایعات و ... اشاره کرد.

برخی از رژیم هایی غذایی لاغری با گرسنگی کشیدن و اجتناب از خوردن غذاهای دوستی داشتنی، به انسان کمک می کنند تا وزن کم کند و یا اضافه وزن پیدا نکند. اما برخی دیگر از رژیم هایی غذایی وجود دارند که بسیار ساده هستند، از جمله ساده ترین رژیم های غذایی لاغری عبارتند از:

1- رژیم غذایی کم کالری:

در چهارچوب این رژیم غذایی سبک، برای کاهش میزان کالری دریافتی بدن، در هر وعده غذایی مقدار غذا را باید به یک سوم کاهش داد. علاوه بر این، می توان از غذاهای بخار پز، گریل شده و کبابی استفاده کرد. سعی کنید در زمان غذا خوردن غذای خود را خوب بجوید. در زمان داشتن این رژیم غذایی حدوداً 3 الی 6 کیلو می توانید، وزن کم کنید.

2- رژیم غذایی بدون نمک:

بر اساس تحقیقات در زمان داشتن رژیم غذایی لازم نیست، به سرعت غذای خود را تغییر داد. برای این کار تنها لازم است که میران استفاده از نمک را تا حدی کم کنید. غذاها را در زمان پختن نمک نزنید و بعد از پختن و در زمان مصرف نمک اضافه کنید. نمک را می توانید با سیر، ادویه، لیمو و آب هم عوض کنید. در زمانی که این رژیم غذایی را درست انجام دهید، در عرض چند هفته می توانید به مقدار 3 الی 4 کیلوگرم لاغر شوید.

راحت ترین و ساده ترین رژیم های غذایی | پنج رژیم غذایی لاغری آسان و راحت

3- رژیم لاغری پروتئینی:

در زمان داشتن این نوع از رژیم غذایی لازم است، استفاده از غذاهای کربوهیدرات را کاهش داد. در زمان داشتن این رژیم غذایی گرسنگی نمی کشید. گوشت، ماهی، تخم مرغ و محصولات لبنی را به مقدار دلخواه می توان استفاده کنید. اگر این رژیم غذایی را به مدت یک هفته داشته باشید به مقدار 5 کیلو گرم می توانید، لاغر شوید. لازم است در نظر داشته باشید که، این رژیم غذایی برای همه مناسب نمی باشد. در زمان ابتلا به برخی بیماری ها مثلا بیماری کلیوی، نمی توان از رژیم غذایی لاغری پروتئینی استفاده کرد.

4- خوردن شام با کفیر:

این رژیم غذایی به این دلیل ساده محسوب می شود که، در زمان داشتن رژیم غذایی در موقع صبحانه و نهار انسان می تواند غذای دلخواه را مصرف کند. در زمان این رژیم غذایی تنها یک محدودیت وجود دارد و آن هم استفاده از کفیر در زمان شام خوردن است. رژیم غذایی بدون دوره زمانی می باشد و در صورت رعایت آن در عرض یک هفته 5/1 الی 2 کیلو گرم وزن کم می کنید.

5- رژیم غذایی مایع:

ماهیت اصلی این رژیم غذایی این است که، قبل از هر وعده غذایی 1 الی 2 استکان آب بنوشید. اما بعد از غذا خوردن باید از آب خوردن اجتناب شود. مکانیزم تاثیر این رژیم غذایی تا حد زیادی ساده می باشد. آب تمیز و بدن گاز، متابولیسم بدن را افزایش می دهد و معده را پر می کند به همین دلیل انسان با خوردن غذای بسیار کم هم سیر می شود. در نتیجه این رژیم غذایی انسان در عرض یک هفته حدوداً دو کیلو گرم می تواند لاغر شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863062

نظرات کاربران

*