رابطه جنسی چگونه می تواند سلامتی و کیفیت زندگی شما را ارتقا ببخشد؟

رابطه جنسی چگونه می تواند سلامتی و کیفیت زندگی شما را ارتقا ببخشد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/06

رابطه جنسی در یک رابطه زناشویی یکی از مهم ترین مواردی است که می توان از آن برای ارتقا کیفیت زندگی استفاده نمود. شاید برای شما کمی عجیب و غریب باشد که چگونه رابزه جنسی می تواند بر روی زندکی ما تاثیرات فوق العاده مثبت داشته باشد اما با خواندن این مقاله نظرتان به طور کامل تغییر خواهد نمود.

 رابطه جنسی می تواند سلامت و زندگی شما را بهبود بخشد. دکتر ایروین گلدشتاین، سردبیر مجله پزشکی جنسی، به تازگی در مصاحبه ای که با CNN صورت داده است از مزایای فیزیکی رابطه جنسی می گوید. وی می  گوید که فعالیت جنسی در یک رابطه جنسی بسیار مهم است.

در مقاله زیر خلاصه ای از تحقیقات اخیر را بر روی مزایای رابطه جنسی بر روی  کیفیت سلامتی و زندگی شما می خوانید:

   کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی
مطالعه جدیدی در مجله آمریکایی Cardiology نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی دو بار در هفته می تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را تا 45 درصد کاهش دهد.

   رابطه جنسی سیستم ایمنی را قوی تر می کند
افرادی که یک بار یا دو بار در هفته یک رابطه جنسی دارند ممکن است سطح بالاتری از آنتی بادی ایمنوگلوبولین A داشته باشند که ممکن است میزان بروز سرماخوردگی و عفونت ها را کاهش دهد.

    رابطه جنسی عمر را طولانی  تر می سازد
مطالعات نشان داده اند که مردان که حداقل دو بار در هفته جنس داشته اند، بیشتر از کسانی بودند که کمتر از یک بار در ماه رابطه جنسی دارند عمر می کنند.

    رابطه جنسی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
رابطه جنسی در زنان می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد و همچنین در مردان می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را از طریق داشتن رابطه جنسی بکاهد.

   رابطه جنسی درد را تسکین می دهد
فعالیت جنسی و ارگاسم سطح هورمون اکسیتوسین را افزایش می دهد که اندورفین ها را افزایش می دهد که باعث کاهش میزان درد می شود. مطالعات نشان داده اند که فعالیت جنسی می تواند درد کمر، میگرن، درد آرتریت و علائم PMS را کاهش دهد.

    رابطه جنسی کمک بزرگی به از دست دادن وزن می کند
هر بار که با همسر خود رابطه جنسی انجام می دهد  کالری می سوزانید. به طور متوسط ​​50-60 در هر جلسه رابطه جنسی سوزانده می شود که می تواند به شکل موثر ورزش و کاهش وزن در طول زمان اضافه کند.

    تقویت اعتماد به نفس و پیوند بین زن و شوهر
جنسیت نه تنها سطح اعتماد به نفس را افزایش می دهد، بلکه می تواند رابطه زناشویی را تقویت بخشیده و کمک بزرگی برای محکم نمودن پیوند بین زن و مرد در زندگی می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 31
تعداد کل آرا: 643
تعداد کل بازدیدها: 403747

نظرات کاربران

*