رابطه جنسی با میگرن چه ارتباطی دارد؟ رابطه میگرن با نزدیکی کردن

رابطه جنسی با میگرن چه ارتباطی دارد؟ رابطه میگرن با نزدیکی کردن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/29

کسانیکه میگرن(Migraine) دارند علائمی مانند تهوع، استفراغ و حساسیت به بو، رنگ، صدا، حرکت و لمس شدن را تجربه می کنند. این افراد با انجام کارهای مختلف ممکن است سردردهای میگرنی آنها افزایش یابد. یکی از عواملی که ممکن است سردردهای میگرنی را افزایش دهد، رابطه جنسی یا نزدیکی است. البته برخی از مطالعات نتیجه ای معکوس را نشان دادند که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

یک مطالعه بر روی رابطه بین سردردهای میگرنی و رابطه جنسی نشان داده است که حدود یک چهارم افراد اذعان کرده اند که میگرن بر روی دفعات و کیفیت رابطه جنسی آنها تاثیرگذار بوده است و 5 درصد از آنها بیان کرده اند که میگرن عامل طلاق یا پایان دادن به ارتباط آنها بوده است.

مطالعه ای دیگر نشان داده است که زنانیکه سردردهای میگرنی داشته اند، احساس درد و ناراحتی/اضطراب بیشتری در حین نزدیکی داشته اند. در مقابل، مطالعه ای دیگر نشان داده است که رابطه جنسی علائم میگرن را در برخی از زنان تسکین داده است. گزارشات دیگر نشان داده اند که رابطه جنسی با همراه ارگاسم سبب تحریک سردردهای میگرنی شده است، اما این حالت بصورت نادر وجود دارد.

برخی از افراد بویژه کسانیکه میگرن های مزمن دارند، نیاز به استفاده از داروهای پیشگیری کننده دارند. اگر سردرد شما هم از نوع مزمن و زیاد اتفاق می افتد از پزشک خود بخواهید تا کاری به منظور کم کردن آن انجام دهد.

افراد مبتلا به سردرد مزمن احتمال بیشتری در ابتلا به افسردگی و اضطراب نسبت به افرادی که چنین نوع سردردهایی ندارند، دارند. اگر شما اختلال خلقی دارید و در حال درمان آن هستید، می تواند میل شما در هنگام رابطه جنسی را تقویت کند.

حدود 75 درصد از افراد مبتلا به میگرن زنان هستند. این زنان باید توجه کنند که تغییرات سطح هورمونی پیش از دوره قاعدگی محرک سردردهای میگرنی است. دانستن چرخه قاعدگی به زنان کمک می کند که بدانند چه زمانی میگرن می تواند اختلال یا ناراحتی در نزدیکی آنها ایجاد کند.

در برخی از زنان قرص ها و داروهای کنترل موالید، از میگرن جلوگیری می کند، اما ممکن است در دیگران این حالت تشدید کننده سردرد میگرنی باشد. توجه کنید که ممکن است تغییر نوع قرص این حالت را تغییر دهد.

بسیاری از افراد میگرن شان اگر وعده های غذایی و خواب خود را منظم و طبق برنامه خاصی داشته باشند، بهتر انجام می دهند. تمرینات روزمره و نوشیدن آب زیاد می تواند کمک کننده باشد.

محققان دریافته اند که عوامل تاثیرگذار بر سبک زندگی تاثیربسزایی در اینگونه امراض دارد. بنابراین اگر این افراد بخواهند تنوع یا هیجان داشته باشند می تواند بر میگرن آنها تاثیرگذار بوده و بر رابطه جنسی و زندگی جنسی آنها تاثیرگذار باشد.

این افراد می توانند با شناخت عوامل محرک سردردهای میگرنی از این نوع سردردها اجتناب کنند:

برخی از محرک های سردردهای میگرنی به شرح زیر هستند:

شکلات، شراب قرمز، بوهای قوی مانند بوی ادکلن یا اجسام معطر، نور شدید و تیز، تغییر در آب و هوا.

توجه کنید که بسیاری از موارد فوق الذکر معمولا جزء جذابیت ها و هیجان ها هنگام نزدیکی/رابطه جنسی محسوب می شوند، بنابراین بهتر است افراد مبتلا به میگرن از این هیجان ها و جذابیت های پیش از رابطه جنسی اجتناب کرده و تنها از رابطه جنسی خود لذت و هیجان کسب کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 390
تعداد کل آرا: 4142
تعداد کل بازدیدها: 1731336

نظرات کاربران

*