دیدن رابطه جنسی والدین توسط کودک | نحوه برخورد با کودکی که رابطه جنسی والدین را دیده | سوالات کودکان در مورد رابطه جنسی

دیدن رابطه جنسی والدین توسط کودک | نحوه برخورد با کودکی که رابطه جنسی والدین را دیده | سوالات کودکان در مورد رابطه جنسی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/19

گاهی در زمانی که والدین با هم رابطه جنسی دارند و یا در حال معاشقه و عشق بازی هستند، به صورت تصادفی کودک صحنه معاشقه و یا رابطه جنسی را می بیند، در چنین شرایطی بسیاری از والدین نمی دانند چه عکس عملی داشته باشند و چکار کنند، از این رو، داشتن اطلات لازم که در چنین شرایطی مفید است و موجب می شود که مانع از ایجاد انحراف در کودک شود.

تعداد والدینی که در زمان عشق بازی و رابطه جنسی، کودکانشان آنها را می بینند، کم نیستند. در چنین شرایطی این سوال پیش می آید، وقتی کودکان در حالت رابطه جنسی والدین را می بینند، آنها باید چکار کنند؟ در چنین شرایطی چه رفتاری را باید از خود نشان دهند؟

بی شک، کودک صحنه ای را که می بیند، با توجه به سن اش نمی تواند درست تحلیل کند. روانشناسان این را نرمال می دانند و توصیه می کنند که از سوی والدین تلاش برای تغییر آن صورت نگیرد. اما کودک صحنه ای را که می بیند، رابطه جنسی را که دیده است و مدت زمان دیدن رابطه جنسی بسیار مهم است. اگر کودک از دیدگاه سنی کوچک می باشد، در درجه اول متوجه این خواهد شد، که در بین والدین ارتباط نزدیکی وجود دارد و این به صورت جدی بر روی او تاثیر خواهد گذاشت.

مهم تر این است که، به استرس می افتد و گویا اینکه چیز بدی دیده است. لذا این وضعیت را باید بسیار ساده و با صبر قبول کنید. (هر چقدر که خود را این طور حس نکنید) به وی نزدیک شوید و سوالاتی مانند، چی شده فرزندم؟، آب می خواهی؟، نمی تونی بخوابی؟، دلتنگی می کنی؟ بپرسید. طبیعی و نرمال دیده شدن، توجه کودک را پرت می کند و سبب می شود، آنچه را که دیده است، زود فراموش کند. در مورد سوالاتی که درباره روابط جنسی و غیره دارد؟ پاسخ های بی ربط مانند، برو به کارت برس، به موقع اش خواهی فهمید؟ لک لک ها آورده اند؟ را نگوئید. چنین پاسخ هایی دادن به کودک سبب می شود که کنجکاوی کودک بیشتر شود. در نتیجه وقتی بچه ها با هم یک جا جمع می شوند، سعی می کنند با اطلاعات ناقص خود جواب سوالات را پیدا کنند.

دیدن رابطه جنسی والدین توسط کودک | نحوه برخورد با کودکی که رابطه جنسی والدین را دیده | سوالات کودکان در مورد رابطه جنسی

- والدین چگونه این اتفاق را توضیح دهند؟

کودکان کم سن و سال زیاد نمی توانند، بین شرایط فرق بگذارند، اما کودکان نسبتاً بزرگتر، را باید حتما توضیح داده شود. در چنین شرایطی می توان این توضیحات را به کودکان ارائه داد:

- با هم خوابیده بودیم.

- همدیگر را بغل کرده و خوابیده بودیم.

- همدیگر را بغل کرده و می بوسیدیم.

- می خواستیم لباس هامون را در بیاریم و سپس بخوابیم.

- اما همه این کارها را تنها پدر و مادرها می توانند، انجام دهند.

بدون توجه به اینکه بزرگ یا کوچک است، برای همه کودکانی که شاهد روابط جنسی پدر و مادر می باشند، وضعیت خوب و نرمالی نمی باشد. متاسفانه، کودک از مشاهده آن بسیار تاثیر می پذیرد. تصوراتی که از این حادثه در ذهن کودک شکل می گیرد، سبب می شود که احساسات غیر ضروری در کودک ایجاد شود و با گذشت زمان مشکلات روانی به وجود می آید.

دیدن رابطه جنسی والدین توسط کودک | نحوه برخورد با کودکی که رابطه جنسی والدین را دیده | سوالات کودکان در مورد رابطه جنسی

اگر فرزندانتان در مورد مسائل جنسی سوال می کند، می توانید این اطلاعات را به وی بدهید.

1- به کودک حتماً به فهمانید که روابط جنسی بخشی از زندگی می باشد. برای متوجه کردن او، به وی بگوید که پدر و مادر هم دیگر را خیلی دوست دارند، و از این نوع جملات استفاده کنید.

2- راستگو باشید و تنها اطلاعات درست را ارائه دهید.

3- اطلاعات بیش از حد نیاز ارائه ندهید، به سوالی که مطرح می کند، جواب درست و مناسب بدهید.

4- به دلیل این که در این موضوعات سوال می پرسید، وی را خجالت زده نکنید.

5- بدانید که درک کودکان از مسائل جنسی با درک بزرگترها متفاوت می باشد، آنها تنها برای کنجکاوی در این مورد سوال می کنند.

6- علاوه بر جواب هایی که ارائه داده اید، فراموش نکنید، که کودکان رفتارهای جنسی شما را یاد می گیرند.

در کشور ما متاسفانه به روابط جنسی هنوز به عنوان تابو نگاه می کنند و آن را عیب می دانند. حتی والدینی که با فرزندان خود بسیار راحت هستند، از صحبت کردن در مورد این موضوع اجتناب می کنند. در نتیجه کودکان اطلاعات جنسی را از دوستان، اینترنت و دیگر منابع مختلف به دست می آورند. در چنین شرایطی آنها اطلاعات درست دریافت نمی کنند و یا اطلاعاتی به دست می آورند که متناسب با سن آنها نمی باشد و نمی توانند آن را درک کنند، که این امر سبب می شود که آنها کارهای نادرستی انجام دهند.

لذا در زمانی که کودکان بسیار کوچک است، آموزش برخی مسائل به آنها مانع از ایجاد برخی مشکلات در آینده می شود. از جمله اینکه:

- بدون اجازه وارد اتاق پدر و مادر نشود.

- در توالت و یا در حمام اگر کسی است، بدون اجازه وارد نشود.

- در زمان لباس پوشیدن و یا لباس در آوردن به افرادی که ناراحت می شوند، نگاه نکند.

- اجازه برخورد بدنش با دیگران را ندهد. این جا تنها باید تماس به پدر و مادر با هدف کمک باشد. لازم است این را صحیح متوجه شود.

این گونه قواعد موجب می شود که کودک حد و حدود خود را بشناسد و به مرزهای دیگری احترام بگذارد. با بهترین تدبیر این است، که اجازه دهیم شرایط نامناسب به وجود آید.

پدر و مادر شدن مسئولیت جدی می باشد و انسان مجبور است که به رفتارهای خود و تاثیرات آن بر زندگی و بر روی فرزندان خود بسیار دقت نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3155
تعداد کل بازدیدها: 501130

نظرات کاربران

*