دیدن رابطه جنسی در خواب | نظر روانشناسان در مورد خواب های جنسی

دیدن رابطه جنسی در خواب | نظر روانشناسان در مورد خواب های جنسی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

به عقیده روانشناسان انسانی وجود ندارد که در طول زندگی خود خواب روابطه جنسی را نبیند، البته مردان در مقایسه با زنان بیشتر خواب رابطه جنسی می بینند، ولی به طور کلی هر دو جنس از این نوع خواب در طول زندگی خود می بینند. دیدن خواب های جنسی می توان، علل و دلایل مختلفی داشته باشد.

این که کسی رابطه جنسی داشته باشد و یا نداشته باشد، خود را خوشبخت و یا بد بخت حس کند، دلیل بر این نمی شود، که خواب داشتن رابطه جنسی را نبیند. چرا که هر کسی، در یک دوره از زندگی خود خواب های جنسی می بیند.

بر اساس گزارش رسانه ها، این تفکر که هر کسی در زندگی خواب های جنسی می بیند، از دیدگاه متخصصان و کارشناسان تایید شده می باشد. وقتی انسان خواب روابطه جنسی می بیند، معمولاً از خود این سوالات را می پرسد، در این شرایط چه چیزی احساس می کنم؟ و یا اینکه با گفتن چرا، من از خودتان سوال می کنید و آیا می خواهید افکاری که موجب دیدن این نوع خواب می شود، را از ذهن تان بیرون کنید.؟ به خود می گوید، از این خواب دیدن ها باید خجالت بکشم؟ اگر این سوالات را از خود می پرسید، بهتر است، خودتان را اذیت نکنید، مطابق گفته های روانشناسان، دیدن خواب های جنسی از علائم و نشانه های سالم بودن ارگانیسم بدن انسان می باشد.

خواب دیدن های فانتزی، نشان از تحریک و کاری بودن می دهد. فانتزی های جنسی به عنوان فاکتور مهم مطرح شده توسط پزشکان در افزایش آگاهی جنسی، جلوگیری عادت شدن روابطه جنسی در بزرگسالی در نظر گرفته می شوند. بنابراین، فانتزی های جنسی با مفاهیم سه گانه «شرم، گناه، اشتباه» مطرح می شود. با این حال، کلمه فانتزی نشان از غیر وقاعی بودن و غیر قابل اعتماد بودن می دهد.

در بین مردان و زنان در دیدن خواب های جنسی تفاوت هایی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که، زنان این گونه خواب ها را در زمان منفعل بودن و بی تحرکی بیشتر می بینند، که معمولاً در سنین بالا می باشد. اما در مردان دیدن خواب های جنسی، در طول زندگی به صورت 100 درصد می باشد. یعنی می توان گفت که اکثر مردان در سنین 20 تا 30 سالگی خواب های جنسی زیادی می بینند، اما با بالا رفتن سن از این خواب ها هم کمتر می شود. اما در مردانی که میل جنسی زیاد دارند، تا سنین بالا هم خواب های جنسی می بینند. در حالی که این رقم در زنان در طول زندگی حدوداً 40 تا 70 درصد می باشد. از طرف دیگر، مردان در دوران جوانی و نوجوانی زود به زود خواب های جنسی می بینند. اما زنان در سنین بالاتر خواب های جنسی می بینند.

یکی از علل و دلایل اصلی دیدن خواب های جنسی، این می باشد که انسان به طور دائم در ذهن ناخودآگاه خود فعالیت های زیادی انجام می دهد، که بر از این غریزی می باشد و میل جنسی هم یکی از غریزه های نیرومند و قوی در انسان است. لذا طبیعی می باشد که انسان خواب های جنسی ببیند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 240036

نظرات کاربران

*