دو سوم اپ های آنتی ویروسی اندروید تقلبی هستند

دو سوم اپ های آنتی ویروسی اندروید تقلبی هستند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/26

نرمافزارهای آنتی ویروس به شما این امکان را میدهند که در صورتی که به طور تصادفی بر روی این لینک مشکوک یا ایمیل کلیک کنید، می دانید که دستگاه شما تا حدودی محافظت شده است. متاسفانه بسیاری از برنامه های آنتی ویروس وجود دارد که می تواند کمی مشکل باشد تا انتخاب کنید که کدام یک را انتخاب کنید و چیزی که غم انگیز است این است که بیشتر آنها تقلب آشکار هستند.

بر اساس آزمایش انجام شده توسط شرکت آزمایشی آنتی ویروس اتریش AV-Comparatives (از طریق ZDNet) است که کشف کرد که از 250 برنامه آنتی ویروس آندروید که آنها آزمایش می شود، آنها دریافتند که دو سوم از آنها می توانند مورد تقلب قرار گیرند. آنها برنامه ها را از طریق تغذیه نرم افزارهای مخرب به دستگاه ها آزمایش کردند تا ببینند که آیا برنامه ها می توانند بر روی آنها تأثیر بگذارند و تنها 80 از 250 برنامه انجام داد.

با این حال حتی آن 80 برنامه تنها می توانند بیش از 30 درصد از نرم افزارهای مخرب را انتخاب کنند، به همین دلیل کمی از آن استفاده می شود. این شرکت همچنین دریافت که تعداد بسیار کمی از این برنامه ها حتی برای نرم افزارهای مخرب اسکن شده اند. در عوض آنچه که این برنامه ها انجام دادند، بر اساس لیست بسته یا لیست سیاه براساس نام بسته های برنامه ها تکیه می کردند. این باعث شد که برخی از برنامه ها در دستگاه های اندرویدی به دلیل مخرب بودن به این دلیل باشند که فقط نام بسته آنها در لیست سفید خود نیست.

آنها همچنین دریافتند که تعدادی از این برنامه ها توسط همان برنامه نویس در نوع خاصی از مونتاژ ساخته شده اند که اکثر این برنامه ها شبیه به یکدیگر هستند، تمرکز بیشتر بر فشار تبلیغات و نه حفاظت واقعی. کمی نگران کننده است، اما اگر شما علاقه مند به محافظت از خود هستید، می توانید لیست ما از 5 بهترین نرم افزار آنتی ویروس را بررسی کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 54
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 772840

نظرات کاربران

*