ده روش ساده تغییر سبک زندگی که باعث می شود شما جوان تر به نظر برسید

ده روش ساده تغییر سبک زندگی که باعث می شود شما جوان تر به نظر برسید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/20

در زندگی حقایق جهانی مسلمی وجود دارند، آشکارترین آن طلوع خورشید از شرق است، انسان ها سگ را شایسته نمی دانند و افزایش سن را پذیرفته اند. در رابطه با دو مورد اول چیزی برای گفتن ندارم اما دررابطه با مورد سوم برخی نکات وجود دارد.

هیچ راه گریزی درمورد این واقعیت که شما بزرگتر می شوید وجود ندارد، اما آکادمی پوست آمریکا(AAD)، گروهی بیش از 200000 متخصص پوست هستند و به این نگرش رسیده اند که چگونه شما می توانید برخی ازعلائم قابل توجه از پیری را متوقف کنید و آن ها جرقه تغییرات سبک زندگی ساده را ایجاد کرده اند.

ADD توضیح میدهد که دو نوع پیری وجود دارد، پیری ذاتی و پیری بیرونی. پیری ذاتی ژن های شما را پیر می کند، در  حالی که پیری بیرونی نوعی پیری زودرس است که به واسطه سبک زندگی و عوامل محیطی که با آن ها سروکار داریم ایجاد می شود.

اول و مهم تر از همه، شما باید هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. حتی در روزهای ابری و در حالی که سوار هواپیما هستید، در معرض اشعه های مضر قرار دارید که می توانند موجب چین و چروک، لکه های خورشیدی و سرطان پوست شوند. کرم ضد آفتاب تان برای حفاظت در برابر اشعه های UVAوUVB باید دارای SPF 30 یا بیشتر و ضد آب باشد. اگر خودتان روزانه از ضد آفتاب استفاده نمی کنید، گزارش های مصرف کننده لیستی از بهترین ضد آفتاب های 2018 را ارائه کرده است.

انتخاب این کرم ها باید حسی باشند، اما اگر برونزه شدید یا با نور خورشید سوخته اید، فرآیند پیری تان تسریع می یابد بنابراین برای برونزه شدن از تخت های مصنوعی یا تکنولوژی های مشابه استفاده کنید.

علاوه بر این هر روز برای حفاظت پوست تان از نور خورشید در اینجا 9 تغییر ساده سبک زندگی برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک و پیری زودرس وجود دارد.

  1. آیا سیگار می کشید؟ قطعش کنید

بسیاری از تغییرات سبک زندگی که به نفع سلامتی  شماست برای پوست تان هم مفید است. همانطور که می دانید، سیگار کشیدن به مسئله بهداشت مربوط است و ADD نیز بیان می کند این کار باعث ایجاد چین و چروک و تیرگی و زرد شدن پوست می شود.

  1. خوب بخورید

رژیم غذایی حاوی کربوهیدارت ها و شکر می توانند باعث سرعت بخشیدن به روند پیری شود. همچنین فراموش نکنید که مقدار زیادی آب بنوشید.

  1. به طور منظم ورزش کنید

ورزش، یکی دیگر از عادت سبک زندگی مربوط به فوائد مثبت است که از ذهن تا جسم را شامل میشود. ورزش میتواند گردش خون و سیستم ایمنی بدن تان را بهبود بخشد که می تواند منجر به جوان تر به نظر رسیدن تان شود.

  1. کمتر نوشیدنی های الکی بنوشید

الکل مدر است، به همین خاطر است که اغلب وقتی که الکل می نوشید نسبت به وقتی که هوشیار هستید، باید بیشتر وقت در دست شویی باشید. الکل آب بدن شما را کم می کند که همین امر موجب می شود تا پوست تان خشک تر و پیرتر و چروک به نظر برسد.

  1. هر روز همراه با کرم ضد آفتاب از مرطوب کننده استفاده کنید

همانطور که ADD توضیح میدهد، مرطوب کننده آب را در پوست ما حفظ می کند، و ظاهری جوان تر را نشان می دهد.

  1. حداقل دو بار در روز صورت تان را بشویید

حداقل صبح و شب و بعداز اینکه عرق می کنید پوست تان را تمیز کنید. عرق روی پوست تان می نشیند وباعث سوزش می شود.

  1. از محصولاتی که پوست شما را تحریک می کنند استفاده نکنید

اگرمحصولی (بجز محصولی که توسط پزشک تجویز شده باشد) پوست شما را در معرض صدمه  یا سوختگی قرار داد، احتمالا برایتان مناسب نیست زیرا به خاطر سوزاندن پوست تان باعث می شود پوست تان پیر تر به نظر برسد. از روی برچسب های محصول، به دنبال عوارض رایج پوستی آن مانند رایحه و پروپیلن گلیکول باشید.

  1. سعی نکنید که همان حالت چهره را مدام ایجاد کنید

برخی از خطوط ، نشانه هایی از زندگی شاد هستند اما شاید زمان آن رسیده است که خط بین ابرو که ایجاد شده را از بین ببرید و به جای آن که به مانیتور کامپیوترتان بیش از حد نزدیک شوید، از عینک استفاده کنید.

  1. با چهره تان ملایم رفتار کنید

هر روز آرایش و گریم داشتن روی صورت تان به معنی یک روال سخت پاک کردن آرایش نیست. اگر با پاک کردن محصولات آرایشی فعلی خود مشکل دارید، از یک روند پاک کنندگی دو مرحله ای استفاده کنید. قبل از آنکه صورت تان را با روش های رایج بشویید با روغن پاک کننده یا میسلی آبی صورت تان را بشویید چونکه تحریک پوست تان فقط باعث می شود که پوست تان پیر تر به نظر برسد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 148
تعداد کل نظرات : 25
تعداد کل آرا: 1230
تعداد کل بازدیدها: 144196

نظرات کاربران

*