دلیل ناباروی بدون دلیل زوجین چیست؟ چرا برخی از زوج ها نابارور هستند؟

دلیل ناباروی بدون دلیل زوجین چیست؟ چرا برخی از زوج ها نابارور هستند؟

امروزه یکی از مشکلات شایع در بین خانواده ها به ویژه زوج های جوان ناباروری می باشد، که زندگی این زوج ها را تحت تاثیر خود قرار داده است، از این رو، در این مطلب اطلاعاتی لازم و ضروری در مورد ناباروی زوج ها را تقدیم شما می کنیم.

برخی از زوج ها را این مساله ناراحت می کند. اما خوب است بدانید که ناباروری راز نمی باشد، بعد از یکی دو ماه از تشکیل خانواده معمولا همسایه ها و اقوام در رابطه با بارداری از زنان جوان این سوال را می پرسند که آیا خبری است یا نه؟ با گذر زمان این موضوع بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و مشکل زوج های جوان به بحث و گفتگو در بین اقوام و بستگان تبدیل می شود. این امر هم بر روی روابط زوجین تاثیر منفی می گذارد و هم اینکه احتمال حاملگی را کاهش می دهد. مشکل اصلی این می باشد که، زوج هایی که دائم در مورد حاملگی فکر می کنند و در نتیجه، دچار استرس های شدید می شوند و لذا ناباروی روانی هم به وجود می آید. در چنین شرایطی زنی که دلیلی برای ناباروری وی وجود ندارد، به دلایل نامعلوم دچار ناباروری می شود.

باید توجه داشته باشید در زنانی که دارای آرامش خاطر، زندگی بدور از استرس و نیز زندگی راحتی می باشند، احتمال حاملگی بیشتر است.

لذا لازم است چند ماه بعد از ازدواج، اگر بچه دار نشدید به پزشک مراجعه کنید.

1- بر اساس آمارهای پزشکی، 30 درصد زوج های سالم بعد از ازدواج در عرض سه ماه، 60 درصد زوجین بعد از ازدواج در عرض هفت ماه، ده الی دوازده درصد زوج ها در مدت یازده الی دوازده ماه بعد از ازدواج حامله می شوند. لذا لازم است، بعد از گذشت یکسال از ازدواج، اگر زوجین باردار نشدند، حتما به پزشک مراجعه نماید و معاینات و آزمایش های لازم را انجام دهند.

در اینجا صحبت ما از زوج های جوان می باشد، یعنی زوج های زیر سی سال و کمتر. ولی اگر سن زن از سی سال به بالا باشد، در عرض شش ماه حامله نشد، باید به دکتر مراجعه نمود و اگر سن زن بالای چهل سال می باشد مدت انتظار به سه ماه کاهش می یابد.

2- اگر قبل از تشکیل خانواده، سیکل قاعدگی زن منظم نباشد(قاعدگی در فاصله زمانی مختلف رخ می دهد و یا یکی دو ماه رخ نمی دهد)، در چنین شرایطی نیاز نیست که منتظر حاملگی باشید، چرا که بی نظم بودن قاعدگی در زنان بر روی سلامتی باروری زنان تاثیر منفی می گذارد و نشانه اختلال می باشد.

3- اگر مردان در گذشته در قسمت بیضه های خود مشکلاتی مانند ضربه خوردن و یا پاروتید داشته اند و شیمی درمانی کرده اند. در چنین شرایطی نیاز نیست که منتظر حاملگی شد و مردان باید به اورولوژی (Urology) مراجعه نمایند.

4- در زمانی احتمال حاملگی بیشتر می باشد که، زوجین به صورت منظم رابطه جنسی داشته باشند. می توان گفت که، در عرض یک هفته باید سه الی چهار بار رابطه جنسی داشته باشند. در صورت نداشتن رابط جنسی نامنظم احتمال حاملگی کاهش می یابد. لذا اگر در زندگی جنسی زوجین مشکلی وجود دارد، باید بدون معطلی به پزشک مراجعه نمایند.

- برای درمان به کدام پزشک مراجعه کنیم؟

زنان لازم است به پزشک متخصص زنان و مردان هم به پزشک اورولوژی مراجعه نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
دلیل ناباروی بدون دلیل زوجین چیست؟ چرا برخی از زوج ها نابارور هستند؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)