دلیل جوش و آکنه در نقاط مختلف بدن | به وجود آمدن جوش و آکنه بر روی بدن نشانه چیست؟

دلیل جوش و آکنه در نقاط مختلف بدن | به وجود آمدن جوش و آکنه بر روی بدن نشانه چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/14

همه انسان های در نقاط مختلف بدن خود جوش و یا آکنه در می آورند، جوش ها و آکنه هایی که در نقاط مختلف بدن ایجاد می شود، می تواند دلیل و علل خاصی داشته باشد که باید به آنها توجه نمود و همچنین می تواند این جوش ها و آکنه ها نشانه بیماری و یا اختلال باشد. از این رو، در این مقاله به بررسی علل و دلایل جوش و آکنه و علائم و نشانه های آن می پردازیم.

 

جوش و آکنه هایی که در مناطق مختلف بدن به وجود می آیند، آیا نشانه اختلال و یا بیماری می باشد. بر اساس طب سنتی و قدیمی چین و نیز بر اساس برخی تحقیقات صورت گرفته در پزشکی معاصر، جوش ها و آکنه هایی که در بخش های مختلف بدن به وجود می آیند، می توانند علائم و نشان دهنده بیماری های مختلف باشند. در ادامه بر اساس تصویر جوش ها و آکنه های به وجود آمده در نواحی مختلف بدن را توضیح می دهیم.

1- در ناحیه شماره یک بر اساس تصویر:

استفاده بیش از اندازه از شکر، استرس و ترشح هورمون های بیش از اندازه غدد فوق کلیوی سبب می شود، که در ناحیه گردن آکنه و جوش ایجاد شود. از دلایل دیگر به وجود آمدن آکنه و جوش در این ناحیه محکم بستن یقه پیراهن و یا در تماس بودن مو با ناحیه گردن می باشد.

2- ناحیه شماره دو و سه:

استرس بیش از اندازه، داشتن شخصیت حساس و زودرنج سبب می شود که در شانه ها جوش و آکنه به وجود آید. علاوه بر این اگر از کوله پشتی استفاده می کنید، از تماس بند آن با شانه ها اطمینان حاصل کنید.

3- ناحیه شماره چهار:

دلیل به وجود آمدن جوش و آکنه در سینه می تواند ناشی از تغذیه نامتعادل و ناکافی و یا استفاده بیش از اندازه از ادویه جات باشد. عادت های نادرست غذایی مانند نوشیدن، نوشیدنی های بسیار سرد، سبب ایجاد جوش و آکنه در سینه می شود. علاوه بر این از پوشیدن لباس هایی که مانع تنفس پوست می شوند، مانند لباس های نایلونی و پلی استر که از پوشیدن این لباس ها اجتناب کنید.

دلیل جوش و آکنه در نقاط مختلف بدن | به وجود آمدن جوش و آکنه بر روی بدن نشانه چیست؟

4- ناحیه شماره پنج و شش:

دلیل به وجود آمدن آکنه و جوش در ناحیه داخلی دست که با پوست ضخیم محافظت می شود، ناشی از افزایش سلول های مرده و یا کمبود ویتامین می باشد.

5- ناحیه شماره هفت:

به مقدار کم غدد چربی در شکم وجود دارد، لذا داشتن قند خون بالا و یا پوشیدن لباس های تنگ هم موجب ایجاد جوش و آکنه در این نواحی می شود.

6- ناحیه شماره هشت:

این ناحیه که معمولا با لباس زیر پوشیده می شود، موجب می شود که برخی از این نواحی چین خوردگی ها ایجاد شود و سبب ایجاد عرق گردد و لذا سبب جوش و آکنه می شود. همچنین رعایت نکردن بهداشت منجر به آکنه و جوش در این ناحیه می شود.

7- ناحیه شماره نه و ده:

آکنه ها و جوش هایی که در بالای ران ها ایجاد می شود، می توانند علائم و نشانه بیماری جنسی باشند و یا در نتیجه پوشیدن لباس های تنگ ایجاد شوند.

8- ناحیه شماره یازده و دوازده:

جوش ها و آکنه هایی که در ناحیه کمر و پشت ایجاد می شود، می توانند در نتیجه آلرژی، عرق کردن بیش از اندازه، شامپوها و ژل های مورد استفاده و پوشیدن لباس های تنگ به وجود آید. علاوه بر اینها خواب ناکافی و استفاده از غذاهای پر کالری می توانند سبب ایجاد جوش و آکنه در این ناحیه شود.

9- ناحیه شماره سیزده و چهارده:

علت ایجاد جوش و آکنه در ناحیه باسن در نتیجه پوشیدن لباس های تنگ، کثیف و لباس هایی که هوا را عبور نمی دهد، تغذیه نامناسب و نوشیدن نوشیدنی های سرد ایجاد می شود. پوشیدن لباس هایی که هوا را عبور می دهند، نخی و تمیز و همچنین تغذیه صحیح می تواند مانع از ایجاد جوش و آکنه در این ناحیه شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 6

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 78
تعداد کل آرا: 3078
تعداد کل بازدیدها: 326017

نظرات کاربران

*