دلیل ترس گربه‌ها از خیار چیست؟ | چرا گربه از خیار می ترسد

دلیل ترس گربه‌ها از خیار چیست؟ | چرا گربه از خیار می ترسد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/11/12

به دلیل اینکه خیار شباهت بسیار زیادی به مار دارد گربه آن را اشتباه گرفته و از آن فرار می‌کند.با توج به ویدئو‌های موجود در مورد ترس گربه از خیار، مشاهده می‌کنید که گربه‌ها پس از مشاهده خیار می‌پرند که این رفتار برای جلوگیری از نیش زدن مار است.

تنها خیار باعث ترس در گربه‌ها نمی‌شود. هر چیزی شبیه مار باشد می‌تواند این ترس را در گربه ایجاد کند، اما، چون خیار خیلی شبیه مار است ودانه دانه بودن روی آن نیز این شباهت را بیشتر کرده ست می‌تواند بیشترین ترس را ایجاد کند.

از ترساندن گربه خود با خیار یا موارد مشابه بپرهیزید، زیرا باعث آسیب به سلامت مغزی حیوان خواهد شد.

این عکس العمل می‌تواند بخاطر گداشتن مخفیانه آن در کنار یا پشت گربه بدون متوجه شدن گربه باشد. گربه‌ها احتمال دارد که از دیدن هر چیزی به این شکل بترسند.
گربه‌ها از چه چیز‌هایی خوششان می‌آید؟

تماشا کردن بازی پرندگان یکی از لذت بخش‌ترین کار‌هایی است که در طول روز آن را انجام می‌دهند. دلیل خاصی برای این موضوع وجود ندارد، شاید اینکه، چون پرندگان در ردیف شکار گربه‌ها قرار دارند برای شان جذاب باشد.

جالب است بدانید کسل‌ترین گربه به این موضوع واکنش نشان می‌دهد.


چرا گربه خرخر می‌کند

همه ما وقتی خسته می‌شویم با چند حرکت کششی سعی بر برگرداندن انرژی خود داریم. گربه‌ها هم عاشق این هستند، مخصوصا خاراندن و چنگ زدن که سبب تیز شدن چنگال آن‌ها نیز می‌شود.

گربه‌ها نوازش شدن را دوست دارند، مخصوصا از طرف صاحبش  به آرامی دست خود را بر روی بدنش بکشید. با این کار احساس خوبی به او می‌دهید. هیچوقت گربه‌ای که به سمت تان می‌آید تا او را نوازش کنید را از خود دور نکنید.

خوردن غذای خوب یکی دیگر از چیز‌هایی است که گربه‌ها به آن علاقمند هستند. جالب است بدانید که گربه‌ها مانند انسان‌ها میان وعده هم می‌خورند. غذای تازه خام بعنوان بهترین و کامل‌ترین غذای گربه انتخاب شده است. پس اگر گربه‌ای دارید این گونه غذایش را تامین کنید تا غذای سالمی برایش تهیه کرده باشید.
ده چیزی که گربه‌ها از آن متنفرند

این بی دلیل نیست که گربه‌ها محبوبترین حیوانات خانگی در دنیا هستند.

آن‌ها کنجکاو و با نشاط بوده و نگهداری از آن‌ها نسبتا آسان است.

اما گربه‌ها موجودات خاصی هستند و هر گربه علائق خاص خود را دارد.

برای دانستن ده چیزی که گربه‌ها دوست ندارند این مطلب را بخوانید.

چرا گربه‌ها از آب و خیار متنفرند؟! / معرفی نقطه ضعف گربه ها


شماره ۱، ماشین سواری:

گربه‌ها هم مانند انسان تابع عادت هستند. آن‌ها دوست دارند قلمرو خود و برنامه روتین خود را داشته باشند و از تغییر خوششان نمی‌آید. استفاده از وسیله نقلیه شادی را از گربه شما می‌گیرد. البته دلیل آن موجه است، چون باعث حالت تهوع یا استفراغ ناشی از حالت عصبی در آن‌ها می‌شود.


شماره ۲، آب:

قدمت این داستان به اندازه تاریخ است. گربه‌ها از خیس شدن متنفرند. گربه‌ها نیاز ندارند مثل انسان‌ها و سگ‌ها حمام کنند، چون آن‌ها به خوبی خود را تمیز کرده و می‌آرایند. بعضی از نژاد‌ها خصوصا گربه‌های بزرگ آب را دوست دارن، اما گربه‌های خانگی معمولی با تمام وجود از آب دوری می‌کنند.


شماره ۳- مالش شکم:

یکی از تفاوت‌های گربه و سگ در نفرت و علاقه نسبت به تماس با شکمش است. غریزه شکارچی بودن در گربه‌ها خیلی کامل حفظ شده و احتمالا شکم آسیب پذیرترین ناحیه در بدن است. نوازش شکم گربه باعث می‌شود که حالت دفاعی به خود بگیرد. گربه ممکن است با پنجه‌های هر چهار دست و پایش در حالیکه چنگالهایش بیرون زده به دست شما حمله کند. این یک رفلکس غیر ارادی است. شکم گربه را لمس نکنید دوست ندارد..


شماره ۴- صدا‌های بلند:

صدای بلند گربه را از جا می‌پراند، چون آن را علامت خطر می‌داند. گربه با شنیدن صدای بلند فرار می‌کند مثل صدای آتش بازی، مهمانی‌های شلوغ یا بوق ماشین. ولی گاهی حتی با صدای یک عطسه میتوان او را ترساند.


شماره ۵ – شانه کردن:

بعضی از گربه‌ها ممکن است نسبت به برس کشیدن حساسیتی نداشته باشند خصوصا اگر صاحبش او را از بچگی به این کار عادت داده باشد. اما اگر گربه شما را با برسی در دست ببیند فرار می‌کند. اگر دوست نداشته باشد او را شانه نکنید رفتارش این را به شما نشان خواهد داد.


شماره ۶ – خشن برخورد کردن:

ممکن است گربه ظاهرا صیادی خشن و پرتحرک به نظر برسد، ولی در واقع ملایمت را خیلی دوست دارد. اگر او را بد و ناآرام نوازش کنید ممکن است چنگ بزند. برخورد بد شما ممکن است او را تحریک کرده و در صدد جنگیدن بر بیاید.


شماره ۷- کوتاه کردن ناخن ها:

ممکن است گربه کوتاه کردن ناخنهایش را تحمل کند (خصوصا اگر از بچگی عادت کرده باشد)، اما این طبیعی است که گربه د. رمقابل آن مقاومت کند، چون با این کار شما تنها وسیله دفاعی واقعی او را از او می‌گیرید.

 


شماره ۸ – حضور گربه‌های دیگر در قلمرو اش:

گربه‌ها از یکدیگر خوششان نمی‌آید و یکدیگر را تحمل نمی‌کنند مگر اینکه از اول هم خانه بوده یا خویشاوند باشند.این به علت غریزه حیوانی و طبیعت آن‌ها برای حفظ قلمرو است. گربه موجودی انزوا طلب است و گربه‌های دیگر را بعنوان رقیب در غذا و اسباب بازی و توجه قلمداد میکند. در مورد گربه‌هایی که با هم کنار می‌آیند، اگر توجه کنید می‌بینید که یکی بر دیگران مقدم است.


شماره ۹- توجه بیش از حد:

سگ هیجوقت از توجه سیر نمی‌شود، ولی گربه به میزان معینی از توجه نیاز دارد. اغلب گربه‌ها اجازه نمی‌دهند که دائم در اطراف آن‌ها باشید، زیاد آن‌ها را بغل کنید یا مدام نوازش کنید. اگر گربه نیاز به توجه شما داشته باشد این را با میو کردن یا مالیدن خودش به پای شما نشان میدهد.


شماره ۱۰- عدم توجه کافی:

عدم توجه به گربه زمانیکه طالب توجه است باعث پاسخ منفی مشابهی می‌شود. ممکن است ساعت‌ها میو کند یا پنجه هایش را به پا‌های شما بکشد. بعضی از گربه‌ها در اثر تنهایی طولانی مدت، عصبی می‌شوند؛ که میتواند منجر به بروز رفتار تخریبی یا انجام دفع خارج از ظرف خاک شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 633
تعداد کل نظرات : 19
تعداد کل آرا: 419
تعداد کل بازدیدها: 192520

نظرات کاربران

*