دلیل ایجاد شدن خال ها گوشتی چیست؟ چگونه می توان خال های گوشتی را درمان کرد؟

دلیل ایجاد شدن خال ها گوشتی چیست؟  چگونه می توان خال های گوشتی را درمان کرد؟

خال های گوشتی یکی از معضلات و گرفتاری های می باشد که در سن میان سال به سراغ خیلی از مردم می اید و موجب نگرانی آنها می شود، اگر چه وجود این خال های می تواند آزار دهند باشد، ولی بهتر است برای معالجه به پزشک متخصص پوست مراجعه شود و از درمان خودسر پرهیز گردد.

یکی از زائده های که در بدن برخی از انسان ها به وجود می آید، خال های گوشتی می باشد. که اغلب به صورت رنگ قهوه ای تیره و در نواحی مختلف پوست ظاهر می شوند. آن ها معمولا ضرری برای انسان ندارند اما در برخی مواد می توانند منجر به بروز سرطان شوند و مشکلاتی را برای انسان به وجود بیاورند. مردان و زنان به طور مساوی در معرض ابتلا به این زائده پوستی می باشند. اغلب خال های گوشتی بعد از تشکیل شدند برای همیشه در بدن باقی می مانند و در موارد بسیار کمی ممکن است به طور خود به خود از پوست جدا شوند و بیفتند.

معمولا خال های گوشتی بعد از 35 الی 40 سالگی در بدن انسان تشکیل می شوند. در افراد جوان و کودکان به وجود آمدن خال گوشتی بسیار نادر می باشد.

خال های گوشتی در مناطق مختلف پوست، به ویژه در گردن، بر روی پلک ها، کشاله ران و زیر شونه ها، و در زنان در زیر سینه ها رشد می کند. خال های گوشتی به طور کلی در نتیجه ضعف سیستم دفاعی بدن به وجود می آید.

دلیل ایجاد شدن خال ها گوشتی چیست؟  چگونه می توان خال های گوشتی را درمان کرد؟

دلیل اصلی خال های گوشتی ویروس پاپیلوم (HPV) می باشد که بعد از ویروس هرپس، شایع ترین ویروس در میان مردم است. تخمین زده می شود که 70 درصد مردم در معرض این ویروس هستند. این ویروس از طریق رابطه جنسی و یا از طریق خوراکی منتقل می شود.

متاسفانه این ویروس وقتی وارد بدن می شود، به صورت همیشگی در بدن باقی می ماند. در حال حاضر روش پزشکی برای معالجه این بیماری و از بین بردن این ویروس وجود ندارد. تنها با برخی از واکسن ها می توان قدرت دفاعی بدن را بالا برد و در نتیجه فعالیت این ویروس را کاهش داد. پزشکان توصیه می کنند که خال های گوشتی را حد امکان با جراحی از روی پوست بردارید. به ویژه این که این خال ها می تواند به وسیله لباس سایده شوند و یا موقعی اصلاح با تیغ موجب خونریزی شوند. خال های گوشتی که تند تند زخمی و دچار خونریزی می شوند می توانند به سرطان تبدیل شوند.

در پزشکی معاصر خال های گوشتی را با لیزر و یا با دستگاه الکترودسیکیش می سوزانند ، و یا نیتروژن مایع آن را منجمد می کند و یا همچنین با بی حسی آن را از بدن خارج می کنند. این روش ها بی خطر و بدون درد می باشند. برای درمان این بیماری به متخصص پوست مراجعه کنید.

بعد از خارج کردن خال های گوشتی از بدن، داروهایی برای ایمنی سیستم دفاعی بدن و همچینن پیشگیری از تشکیل مجدد پیشنهاد می شود.

پزشکان توصیه می کنند که کسی این خال های گوشتی را خود سر و در خانه از بدن خود خارج نکند. اگر کسی چنین کاری را انجام دهد، بعد از مدتی دوباره خال گوشتی در محل قبلی رشد می کند. و هم اینکه خطرناک می باشد و احتمال تبدل به سرطان بیشتر می شود.

البته در بهترین حالت این است که خال های گوشتی نیاز به درمان ندارد و اگر ناراحتی برای شما ایجاد نمی کنند، تصمیم منطقی آن است که از درمان آن منصرف شوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 410
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)