دلیل ایجاد درد و ناراحتی در زمان روابط جنسی چیست؟ چرا برخی زنان در روابط جنسی با همسرانشان دچار درد و ناراحتی می شوند؟.

دلیل ایجاد درد و ناراحتی در زمان روابط جنسی چیست؟ چرا برخی زنان در روابط جنسی با همسرانشان دچار درد و ناراحتی می شوند؟.

روابط جنسی یکی از لذت های دنیا برای زوج ها می باشد، ولی گاهی این روابط منجر به ایجاد درد و ناراحتی در یکی از زوجین می باشد، و لذت داشتن یک رابطه جنسی خوب را از بین می برد، پزشکان به درد آمیزش دیسپارونیا می گویند، که علت درد زوجین به ویژه زنان در موقع داشتن روابط جنسی می باشد.

دیسپارونیا (Dyspareunia) وضعیتی است که در آن مرد یا زن از آمیزش جنسی لذت نمی برد و انجام این کار برای وی دردناک می باشد. این درد با اسپاسم عضلات ناحیه ی مجرای تناسلی و و مشکل در مقاربت ارتباط دارد. این درد ممکن است در بدو ورود آلت مردانه به واژن یا مراحل مختلف در طول دخول ایجاد شود که دلایل زیادی می تواند داشته باشد، برای خانم ها دردآمیزش می تواند ناشی از تنگی مهبل و یا علل روانی مانند انقباض غیر ارادای ماهیچه های مهبل و ... باشد.

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، مشخص گردید که چرا برخی از زنان، از روابط جنسی خود با همسرانشان نمی توانند، لذت کافی ببرند. و یا با درد مواجه می شوند.

این تحقیق که در بین هفت هزار زن انجام شده است نشان می دهد که، بیشتر زنان 50 تا 60 ساله هنگام داشتن روابطه جنسی با همسرانشان دچار درد و ناراحتی هستند. دلیل این ناراحتی و درد بیماری دیسپارونیا می باشد، که یکی از دلایل آن خشکی واژن در زمان رابطه جنسی است. به همین دلیل بسیار از زنان خود را از روابط جنسی محروم می کنند.

در این تحقیقات حتی نشان داده شده است که زنان 16 ال 24 ساله هم در حین روابط جنسی با همسرانشان دچار درد و ناراحتی می شوند. بر اساس گفته های محققان این تحقیق، بیماری دیسپرونیا می تواند به دلایل زیر به وجود آید.

در زنان جوان این بیماری به علت شروع تازه روابط جنسی می تواند باشد، و یا خجالت کشیدن زن و شوهر از هم دیگر دلیل دیگر این بیماری است و در نهایت دلیلی که می توان برای این بیماری عنوان کرد عدم توانایی زوجین در ارضاء جنسی همدیگر، هم موجب ایجاد این بیماری در زنان می شود.

اگر شما هم جزوه کسانی هستید که در هنگام رابطه جنسی درد دارد، پس اولین کار این است که تا هنگام حل مشکل ار رابطه جنسی اجتناب کنید، ولی روابطی که شامل دخول له واژن نمی شود را می توانید انجام دهید. برای کاهش دردهای سطحی می تواند از پمادهای بی حس کننده استفاده نمود و کلا استفاده از مواد لزج کننده (لوبریکان) مفید می باشد. انجام کارهایی که باعث تحریک می شود قبل از انجام دخول، لزج سازی واژن را بهبود می بخشد. دردهای عمقی را نیز می تواند با تغییر وضعیت نزدیکی بهبود بخشید مثلا وضعیت هایی که زن بر مقدار دخول کنترل داشته باشد و یا دخول با عمق کمتر مفید خواهد بود. درمان در سایر علل تخصصی بستگی به علت آن دارد. اگر علت نازکی و خشکی واژن مثلا پس از یائسگی باشد، استفاده از پمادهای استروژنی یا استفاده خوراکی آن کمک کننده است. عفونتها و التهاب ها با استفاده از آنتی بیوتیکها، داروهای ضد قارچ و سایر داروهای مناسب درمان می شوند. جراحی برای برداشتن کیستها و آبسه ها، بازکردن پرده بکارت ضخیم یا ترمیم اختلالات آناتومیک به کار می رود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 248
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)