دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم | چرا زیر چشممان سیاه است

دلایل سیاهی و کبودی زیر چشم | چرا زیر چشممان سیاه است
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/12/16

سیاهی و کبودی زیر چشم در زیبایی چشمان شما اثر می گذارد.کبودی و سیاهی زیر چشم باعث از دست دادن شفافیت و زیبایی صورت شما می شود و علت آن تا حدود زیادی به خود شما بستگی دارد.

1-کم خوابی و مشکلات خواب

کم خوابی و نداشتن استراحت کافی باعث به وجود آمدن سیاهی و کبودی زیرچشم می شود.کم خوابی باعث از بین رفتن شفافیت پوست می شود و باعث می شود پوستی به ظاهر خسته داشته باشیم و در ناحیه زیر چشم دچار کبودی و تیرگی شویم.


2-رنگ پریدگی ناشی از کم خونی

کم خونی و حاملگی باعث رنگ پریدگی پوست می شود. همان طور که می دانید پوست زیر چشم از دیگر نواحی صورت نازکتر است به همین دلیل به دلیل کم خونی و حاملگی کاملا دچار رنگ پریدگی می شود.


3-آلرژی

بسیاری از آلرژی ها سبب تغییر رنگ در ناحیه زیر چشم می شوند.اگر در اکثر مواقع زیر چشم های  شما دچار تیرگی می شود به احتمال زیاد به یک ماده غذایی یا ماده شیمیایی آلرژی دارید.برای تشخیص به یک دکتر معالج مراجعه کنید.


4-کمبود ویتامین

تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین K  باعث سیاهی و کبودی زیر چشم می شود.علاوه بر آن کمبود ویتامین B12 باعث رنگ پریدگی پوست و خسته دیده شدن صورت می شود.


5-ملانین زیاد (رنگدانه های تیره )

می تواند تیرگی زیر چشم به بیماری ارتباط نداشته باشد و به دلیل ملانین زیاد باشد و سبب به وجود آمدن  هیپرپیگمانتاسیون (لکه های تیره ) شود.ملانین زیاد در اطراف پوست دور چشم نیز می تواند یکی از دلایل تیرگی زیر چشم باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 726
تعداد کل نظرات : 23
تعداد کل آرا: 498
تعداد کل بازدیدها: 253970

نظرات کاربران

*