دلایل آمدن آبریزش چشم چیست؟ چگونه می توان آبریزش چشم را درمان کرد؟

دلایل آمدن آبریزش چشم چیست؟ چگونه می توان آبریزش چشم را درمان کرد؟

یکی از مشکلاتی که در بین مردم به ویژه افراد سالخورده شایع می باشد، آبریزش چشم است. آبریزش چشم می توان علل و دلایل مختلفی داشته باشد، که با توجه به علل آن می تواند آبریزش را درمان کرد، اغلب آبریزش ها در اثر خشکی چشم، رفتن جسم خارجی در چشم و ... می باشد، که با روش های ساده درمان می شوند. ولی اگر آبریزش زیاد باشد نیاز به عمل جراحی و انسداد مجرای اشک می باشد.

غده کوچکی در قسمت بالا و گوشه هر چشم وجود دارد که غده اشکی یا لاکریمال نامیده می‌شود. وقتی پلک می‌زنید، پلک شما اشک‌ها را به روی چشمتان پخش می‌کند تا آن را مرطوب نگه دارد. سپس اشک‌ها به یک کانال کوچک در سمت داخلی چشم به داخل یک کیسه ریخته می‌شوند. از آنجا به یک مجرا که مجرای اشک نامیده می‌شود جریان یافته و به بینی می‌ریزد. این روند پروسه روند طبیعی اشک چشم می باشد.

دلایل آمدن آبریزش چشم چیست؟ چگونه می توان آبریزش چشم را درمان کرد؟

ولی گاهی اشک چشم تبدیل به آبریزش چشم شده و موجب ناراحتی انسان می شود، در این مطلب علل مختلف آبریزش چشم را تقدیم شما می کنیم

1- خستگی می تواند یکی از علل اصلی آبریزش از چشم باشد. نگاه کردن طولانی مدت به کامپیوتر، تلویزیون، و خواندن کتاب می تواند سبب خستگی چشم، و در نتیجه سرازیر شدن اشک چشم شود. با استراحت کردن چشم این علائم بر طرف می شود.

2- خشک شدن زیاد اطراف چشم، هم می تواند دلیلی برای آبریزش چشم باشد، و این موجب می شود که چشمان رطوبت لازم را از دست بدهد

3- افتادن اشیای خارجی در چشم هم می تواند سبب آبریزش چشم باشد، این می تواند گرد و خاک، و یا یک شی دیگر باشد.

4- داشتن آلرژی نسب به چیزی هم می تواند دلیل آبریزش چشم باشد. آمدن اشک چشم در نتیجه آلرژی، اساسا در فصل های خاصی از سال به وجود می آید. در این زمان عطسه کردن و ریزش آب بین هم وجود دارد.

5- بیماری عفونی و بیماری میکروبی هم باعث آبریزش چشم می شود.

6- سرما هم در فصل سرد سال می تواند موجب آبریزش چشم باشد. برای جلوگیری از این مورد در خانه چشم های خود را زود به زود با آب سرد بشورید. این موجب خواهد شد که چشم های شما به سرما عادت کند، و چشمانتان در هوای سرد دیگر اشکش در نخواهد آمد.

7- یکی دیگر از دلایل آمدن بی دلیل اشک از چشمانتان می تواند، کمبود ویتامین های A، E و B12 مربوط باشد.

8- ضعیف شدن سیستم عصبی بدن هم یکی دیگر از دلایل اصلی آمدن اشک چشم می باشد. در زمانی که سیستم عصبی بدن ضعیف می شود، خستگی ذهنی و فیزیکی افزایش می باید و اراده انسان ضعیف شده و اشک از چشمانش سرازیر می شود.

راه های درمان آمدن اشک چشم

در خیلی از موارد اشک چشم را می توان به صورت موثر درمان کرد. اما اگر آبریزش چشم خفیف باشد یا زیاد اذیتتان نکند، نیازی به درمان ندارد. اما در صورت زیاد بودن و اذیت شدن نیاز به درمان دارد، اگر خشکی چشم ها باعث آبریزش چشم شود، استفاده از قطره اشک مصنوعی به میزان ۴ تا ۵ بار در روز و یا گذاشتن کمپرس گرم (مثل حوله گرم) روی چشم ها برای مدت چند دقیقه می تواند برای رفع آبریزش مفید باشد. اگر آبریزش چشم های شما همچنان ادامه داشت، نزد چشم پزشک بروید. تا با تشحیص پزشک عمل جراجی انسداد مجرای اشکی انجام شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 405
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)