دسر کیسل: خوشمزه و درمانی

دسر کیسل: خوشمزه و درمانی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/23

خوردن دسر در میان بسیاری از مردم مورد پسند و محبوب می باشد، از این رو، در دنیا دسرهای مختلفی وجود دارد که مردم از آن استفاده می کنند. یکی از این دسرها، دسر کیسل است که هم خوشمزه است و هم خواص درمانی دارد. این دسر یک دسر روسی است. در این مطلب طریقه درست کردن دسر کیسل را به شما آموزش می دهیم.

 کیسل(Kissel)، دسری است که از ترکیب آب یا پوره‌ی میوه‌های ترش با شکر و نشاسته‌ی درست می‌شود. این دسر یکی از دسرهای سنتی و قدیمی روسیه است.

کیسل یکی از مهمترین و مفیدترین دسرها می باشد و برای کودکان بسیار پر خاصیت است. برای کسانی که دارای بیماری سیستم معده و روده می باشند مانند بیماری گاستریت، کیسل درمان طبیعی و اثر گذار می باشد.

انسان هایی هم که دارای اضافه وزن می باشند، می توانند، کیسل را در برنامه غذایی خود وارد نمایند. چرا که کیسل به مدت طولانی انسان را سیر نگه می دارد.

در فصل تابستان می تواند از انواع توت ها و در فصل زمستان از میوه هایی مانند انار و یا از مربا دسر کیسل را درست کرده و میل نماید.

- مواد مورد نیاز برای تهیه دسر کیسل:

1- مربای دلخواه (انگور فرنگی، تمشک، توت فرنگی، زغال اخته، آلبالو)، به مقدار 5 الی 6 قاشق غذاخوری (بر حسب ذائقه و علاقه می توانید مقدار مربا را کاهش و یا افزایش دهید).

2- آب به مقدار یک لیتر (به علاوه یک دوم استکان آب مخلوط شده با نشاسته).

3- پودر شکر، به مقدار دو الی سه قاشق غذاخوری (شیرین بودن و یا ترش بودن مربا بستگی به ذائقه و علاقه شما دارد).

4- نشاسته: به مقدار سه الی چهار قاشق غذا خوری؛

- طریقه آماده کردن دسر کیسل:

1- مربا را در یک ظرف با آب خوب مخلوط کنید و سپس بر روی شعله بگذارید. بعد از اینکه 5 دقیقه آب جوشید، آن را از روی اجاق بردارید و از صافی رد کنید تا میوه ها در کیسل نیافتد. (اگر شما میوه ها را دوست ندارید، نیاز نیست که از صافی رد کنید، با میوه هم می توان دسر کیسل را درست کرد). بعد از این می توانید پودر شکر را به آن اضافه کنید.

2- نشاسته را در یک استکان با آب سرد خوب به هم بزنید، تا مخلوط شود.

3- آب مربا دار را دوباره بر روی اجاق بگذارید و آرام آرام آن را به هم بزنید و مخلوط نشاسته و آب را به آن اضافه کنید.

4- به محض اینکه کیسل شروع به جوشیدن کرد، فورا آن را از روی اجاق بردارید، (کیسل را نمی توان جوشاند)، بعد از یک دقیقه خنک شدن، سپس می توانید آن را میل کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859850

نظرات کاربران

*