در هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

در هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که در طبیعت گم شوید؟ در این شرایط می دانید باید چه کار کنید؟ به کدام سمت بروید؟

بسیاری از افراد در این شرایط نمی دانند باید چه کار کنند، به این دلیل که آموزش های لازم را ندیده اند، در این مطلب سعی داریم به چند توصیه برای مواقعی که در طبیعت گم شده اید، اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

به دنبال نشانه ای یا علامتی از انسان های دیگر باشید.

باید به دنبال یک نشانه ی انسانس باشید، تابلو محل عبور حیوانات، رد پا، جای آتش و لاستیک و .... نشانه ها و علائمی هستند که باید به دنبال آن ها بگردید. با پیدا کردن این علامت ها، شانس زیادی برای پیدا کردن کمک دارید.

 در هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

اگر مطمئن نیستید آب را دنبال کنید.

بیشتر شهر ها و مناطق انسانی در کنار رودها و رودخانه ها قرار دارند، معمولا در برخورد با رودخانه ها باید به سمت پایین رود بروید(یعنی در جهتی که آب جاری است)

 در هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

به یک ارتفاع بلند بروید و نقطه ی دید پیدا کنید

اگر در جایی هستید که نمی توانید اطراف را ببینید، به جایی بروید که بتوانید منطقه اطراف را به راحتی ببینید. مراقب باشید پرت نشوید.

 در هنگام گم شدن در طبیعت چه کار کنیم؟

از ارتفاع پایین بیایید.

در توصیه قبل گفته شد که به بالای یک بلندی بروید اما درست بعد از اینکه اطراف را دیدید باید پایین بیایید و مجددا مسیر رود رود را دنبال کنید. زیرا آب به دلیل جاذبه همیشه به سمت پایین می رود.

 

نکته: اگر با استفاده از این روش ها، موفق شدید از جنگل بیرون بیایید و نجات پیدا کنید، مشکل حل می شود. اما اگر جستجوی شما بیشتر به طول انجامید باید از مهارت هایی و آموزش هایی که برای ماندن در طبیعت برای یک مدت طولانی (مثلا چند روز) یا در واقع همان مهارت های زنده ماندن در طبیعت استفاده کنید. در مطالب بعدی در این سایت در مورد مهارت های زنده ماندن در طبیعت صحبت خواهیم کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.7
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)