در هنگام سقوط آسانسور چه کنیم؟ | آیا پریدن در هنگام سقوط آسانسور منطقی است؟

در هنگام سقوط آسانسور چه کنیم؟ | آیا پریدن در هنگام سقوط آسانسور منطقی است؟

امیدواریم که این ترفند هرگز به کارتان نیاید اما اتفاق بالاخره روزی رخ خواهد داد. بسیاری ازر شما نیز ممکن است به این موضوع فکر کرده باشید که اگر در لحظه سقوط یک آسانسور در آن باشید بهترین کار چه روشی است؟ بسیاری از مردم اولین فکری که به ذهنشان می رسد این است که در لحظه برخورد آسانسور بر زمین می توان پرید. البته که این اولین فکری است که به ذهنتان می رسد اما باید به شما این نکته را یادآور شویم که پریدن در هنگام سقوط آسانسور تنها یک افسانه است.

پرش هنگام سقوط آسانسور

اگر حتی اسم آن را افسانه نگذاریم می توان گفت که پرش در هنگام سقوط آسانسور یک توهم فیزیک است. به هیچ عنوان بدین موضوع فکر نکنید که بتوانید با پریدن در لحظه سقوط آسانسور از آن جان سالم بدر برید.
افسانه ای وجود دارد که بهتر است هنگام سقوط آسانسور در لحظه ی آخر پرید تا از مرگ نجات یافت. همان طور که گفتیم این قضیه افسانه ای بیش نیست. در مرحله ی اول بهتر است بدانید که به دلیل ایجاد سرعت نسبی سقوط، پرش در آسانسور کار ساده ای نیست. شاید فکر کنید هنگام سقوط و لحظه ی برخورد بهتر است پرش کنید و از برخورد با زمین جلوگیری نمایید.

 
این ایده را برای همیشه از ذهنتان خارج کنید. حتی اگر بهترین زمان و اقدام را انجام دهید در آن لحظه چنان شوکی به شما وارد شده است که نمی توانید تصمیم درستی را اتخاذ نموده و پرش درست، به موقع و مناسبی را صورت دهید. پس از پرش نمی توان پیش بینی کرد کدام عضو بدن شما ابتدا به زمین برخورد می کند. این گونه نمی توان اعضای حیاتی بدن را از خطر حفظ کرد. سرعتی که آسانسور در لحظه سقوط دارد اگر در لحظه ی آخر اقدام به پرش کنید بر اساس قوانین ساده فیزیکی به شدت به سقف برخورد خواهید کردو سرتان متلاشی خواهد شد..
 

اگر ایستاده اید مستقیم نباشید

ایستادن مستقیم و بر روی دو پا بودن شما می تواند عوارض و خطرات بسیاری را مواجه کند. اگر در حالت ایستاده بوده و بایستید احتمال خرد شدن تمامی استخوان های شما نیز وجود دارد. هنگامی که به صورت راست و مستقیم داخل آسانسور می ایستید اتفاق ناخوشایندی خواهد افتاد. هنگام سقوط آسانسور اگر راست ایستاده باشید فشاری که به اعضای بدن شما در لحظه ی برخورد وارد می شود ۱۰ برابر خواهد بود. این مسأله باعث می شود صدمات بسیار جدی به ستون فقرات شما وارد شود و احتمالاً زنده نخواهید ماند.
 

در آسانسور دراز بکشید

ایده خوبی نیست؟ اگر کمی با قوانین فیزیک آشنا باشید دیگر مشکلی از این لحاظ نخواهید داشت. کافیست قانون فشار و سطح را بدانید، در صورت دراز کشیدن شما سطح تماس افزایش و نیروی کمتری به بدنتان وارد می شود. در نگاه اول ایده ی جالبی به نظر نمی رسد اما بهترین روش زمانیکه سقوط آسانسور دراز کشیدن به پشت است. به محض اینکه احساس کردید تسمه های آسانسور پاره شده و در حال سقوط هستید به پشت دراز بکشید. این مسأله میزان فشاری که به بدن شما وارد می شود را به حداقل می رساند. در همین حالت دستان خود را زیر سر و گردن خود مانند بالش محکم قرار دهید تا از اصابت شدید آنها جلوگیری کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 401
تعداد کل نظرات : 15
تعداد کل آرا: 315
تعداد کل بازدیدها: 140384
در هنگام سقوط آسانسور چه کنیم؟ | آیا پریدن در هنگام سقوط آسانسور منطقی است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)