در هنگام حمله ی قلبی چه کار کنیم؟

در هنگام حمله ی قلبی چه کار کنیم؟

درد سینه ی پشت جناق (استخوان وسط سینه) یک علامت عمده حمله ی قلبی می باشد. همچنین این درد ممکن است به دست چپ شما نیز بزند. سکته ی قلبی می تواند تنها به صورت یک درد قفسه سینه باشد که کمتر از 20 دقیقه به طول بینجامد. در این صورت به آن ایست قلبی نمی گویند. به آن آنژین صدری ناپایدار می گویند. به دلیل اینکه امکان تبدیل شدن این حملات به سکته ی قلبی وجود دارد، بیمار باید در CCU بستری شود و تحت دارو درمانی قرار بگیرد.

هنگام ایست قلبی چه کنیم؟

یادگیری کمک های اولیه در سکته ی قلبی، برای هر فرد بسیار ضروری است تا بتواند در هنگام حمله ی قلبی از خود عکس العمل مناسب نشان دهیم. امروز می خواهیم در مورد مواردی صحبت کنیم که می تواند به شما برای جلوگیری از سکته ی قلبی کمک کند.

بیشتر افراد زمانی که تنها هستند به ایست قلبی دچار ی شوند. فردی که دچار حمله شده از احساس از حال رفتگیش تا از دست دادن هوشیاریش، تنها 10 ثانیه فرصت دارد. در هنگام حمله ی قلبی فرد نباید بترسد و باید سرفه های پی در پی انجام دهد. این سرفه ها باید عمیق و محکم باشند(مثل زمانی که می خواهید خلط را از سینه ی خود خارج کنید). نفس عمیق و سرفه باید هر دو ثانیه یک بار به طور پی در پی انجام شود، تا زمانی که کمک برسد و یا ضربان قلب شما به حالت نرمال برگردد.

با این کار نفس عمییق باعث ورود اکسیژن به به داخل ریه ها می شود و سرفه نیز به قلب فرد فشار وارد می کند و سبب چرخش خون می شود. این فشار باعث می شود ریتم نرمال قلبی برگردد و فرد بتواند خود را به بیمارستان برساند.

متاسفانه به دلیل سبک زندگی نامناسب، سکته ی قلبی امروزه در بین تمام سنین شایع شده. نکته ی مهم در هنگام حمله ی قلبی حفظ آرامش است. در هنگام حس کردن درد در قفسه سینه و دست،  ابتدا باید از انجام هرگونه فعالیت خودداری کنید و سپس اگر قرص زیرزبانی برای قلب دارید، آن را زیر زبان قرار داده و 5 دقیقه صبر می کنیم اگر درد رفع نشد، مجددا از قرص استفاده می کنیم و اگر باز هم درد ساکت نشد به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه می کنیم

 در هنگام حمله ی قلبی چه کار کنیم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 679
تعداد کل آرا: 4503
تعداد کل بازدیدها: 869392


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)