در فصل سرما چه خوارکی بخوریم | خواص عسل برای فصل سرد زمستان | عسل تغذیه مناسب برای فصل سرد

در فصل سرما چه خوارکی بخوریم | خواص عسل برای فصل سرد زمستان | عسل تغذیه مناسب برای فصل سرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/06

در فصل چه خوارکی بخوریم ؟ در این بخش ما می خواهیم مواد غذایی های که مناسب برای فصل سرد زمستان است  را به شما بیان  کنیم تا این خوراکی ها  را همراه  مواد غذایی خود مصرف کنید.


خواص عسل برای فصل سرد زمستان

متخصصان تغذیه وسلامت توصیه می کنند که با فرار رسیدن  فصل سرما این خوراکی های مفید رابه  رژیم غذای روزانه  خود  اضافه کنید  وبا مصرف آن به  بسیاری از مشکلات جسمی و بیماری هار مربوط به این فصل از جمله موارد زیر پایان دهید
 عسل روشی برای در مان سرفه : عسل در فصل  سرد  خاصیت دارویی دارد بر اساس یک مطالعه انجام شده برای کدکانی که دچار سرماخوردگی بودند هیچ  گونه  دارویی  عسل تجویز شده و نتایج مطالعات نشان  داد که عسل در بهبود سرفه و خواب کودکان موثر تر از داروهای  شیمیایی است سازمان  جهانی بهداشت نیز عسل را به عنوان  یک ماده  مسکن در درمان  سرفه  معرفی کرده است .

 عسل شفا دهنده زخم :  عسل سابقه ای طولانی در درمان  زخم دارد در واقع عسل ضدباکتری و التیام دهنده است و هر نوع  از عسل می تواند این خاصیت راداشته  باشد دریک مطالعه  منتشر شده  در مجله انگیلی جراحی متخصصان از عسل برای درمان  59 بیمار که زخم شدیدی  داشتند استفاده  کردند همه  این بیماران جز یک نفر پس از گذشت یک هفته  درمان  با عسل بهبود یافتند.

در فصل سرما چه خوارکی بخوریم | خواص عسل برای فصل سرد زمستان | عسل تغذیه مناسب برای فصل سرد

 عسل تغذیه مناسب برای فصل سرد

انرژی زا بودن عسل :  یک عقیده اشتباه در میان مردم شایع شده مبنی بر که استفاده از کربوهیدرات‌ها مفید نیست در حالی که کربوهیدرات‌ها در مواد غذایی سالمی مانند میوه‌ها، سبزیجات و آجیل وجود دارند. علاوه بر این سیستم گوارش هر فردی برای ساخت گلوکز و تولید انرژی به کربوهیدرات‌ نیاز دارد. عسل نیز یکی از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات است و به تامین انرژی بدن کمک می‌کند عسل همچنین منبع غنی از آنتی‌اکسیدان است.

 عسل درمان کننده مشکلات پوستی :  دریک مطالعه  انجام شده در مجله  تحقیقات پزشکی اروپا عسل  برای درمان  مشکلات  پوستی در 30 بیمار ا ستفاده شد و پس از گذ شت یک هفته  زخمها و خارش های پوستی در این افراد بهبود  یافت با توجه  به  این که در فصل سرما اختلات پوستی به دلیل سرمای هوا تشدید می شود استفاده  از آن بیشتر توصه  می شود

 ‌

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 107
تعداد کل آرا: 219
تعداد کل بازدیدها: 210019

نظرات کاربران

*