در فصل زمستان چگونه می توانیم از پوستمان مراقبت کنیم؟

در فصل زمستان چگونه می توانیم از پوستمان مراقبت کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

در فصل زمستان، مراقبت از پوست، کاری بسیار مهم و سخت می باشد، چرا که هوای سرد و گرم آسیب زیادی به پوست می زند، با این حال می توانید با رعایت چند اصل مهم از پوست خود در فصل زمستان به خوبی مراقبت کرد. برای مراقبت از پوست به روش های گفته شده در این مطلب عمل نماید.

هر زنی دوست دارد، پوستی جوان، و سالم داشته باشد. در فصل زمستان مراقبت از پوست کمی سخت تر و مشکل تر می باشد. چرا که پوست صورت مداوم در معرض هوای سرد و گرم، خشک و یا مرطوب قرار می گیرد. در نتیجه پوست به وضعیت استرس دچار می شود، قدرت دفاعی آن کاهش می یابد. پوسته پوسته می شود، در روی پوست شبکه مویرگی پخش می شود. و لک ها به وجود می آید.

به همین دلایل لازم است در فصل زمستان از پوست خود محافظت ویژه نماید. و خیلی بیشتر به توانبخشی نیاز می باشد. شرکت های آرایشی و بهداشتی معروف، در فصل زمستان، محصولات ویژه ای که مختص این فصل می باشد، تولید می کنند. بر روی این محصولات کلماتی مانند محافظ (защитный) و یا ویژه زمستان (зимний) قید می شود.

علاوه بر این، محصولات آرایشی لازم است در مورد خرید مواد ارایشی اینکه کدام نوع نسبت به پوست ما (خشک، چرب، نرمال) و ... مناسب می باشد، مد نظر قرار گیرد.

در فصل زمستان زود به زود پوست خشک می شود، اما در افرادی که دارای پوست چرب می باشند حتی برای این افراد هم کرم های مرطوب کننده مخصوص فصل زمستان تولید می شود. که لازم است از آنها استفاده نمایند. در ترکیبات کرم هایی که مختص پوست خشک می باشند، موادی وجود دارد حتی در فصل زمستان سبب افزایش آکنه در پوست های چرب می شود.

در استفاده از کرم هایی مخصوص فصل زمستان که به صورت عمومی و جهانی در بازار وجود دارد، باید با احتیاط بود، این کرم ها برای هر انسانی مناسب نمی باشد. (با متخصصان زیبایی مشورت کنید و یا بر روی یک بخش کوچک از پوست خود امتحان کنید).

در ترکیبات هر کرمی، به ویژه در ترکیبات کرم های ویژه فصل زمستان، آب وجود دارد. به همین دلیل حتی کرم های مخصوص فصل زمستان را در خانه و حداقل 40 دقیقه قبل از ترک منزل استفاده نماید. این برای تمام مواد آرایشی که در ترکیبات خود دارای آب می باشد هم صادق است. در صورتی که به این توصیه عمل نکنید پوستتان پوسته پوسته شده و یا ترک بر می دارد.

چگونه از پوستمان در زمستان مراقبت کنیم؟

در صبح موقعی که پوست خود را می شورید، از ژل های آرایشی، کف ها و ... باید مصرف نکنید. این مواد لایه محافظ چربی بر روی پوست را از بین می برند، و پوست را بدون دفاع می کنند. تنها از آب ولرم معمولی برای پاک سازی پوست خود استفاده کنید، و سپس کرم محافظت کننده بر روی پوست خود بکشید، (کرم مرطوب کننده نه) به مدت 15 الی 20 دقیقه صبر کنید، سپس می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده نماید.

در فصل زمستان می توانید از این ماسک ها هم استفاده کنید.

1- به اندازه دو قاشق غذا خوری خامه و یک قاشق چای خوری روغن هلو را با هم مخلوط کنید، و بر روی پوست تمیز خود بمالید. این ماسک را بر روی صورت خود 20 دقیقه نگهدارید.

2- به مقدار دو قاشق غذاخوری آرد بلغور جوی دو سر و به اندازه یک قاشق روغن رزد آلو و یک قاشق غذاخوری آب کلم را با هم مخلوط کنید. و بر روی پوست تمیز خود بمالید.

لازم به ذکر است که اگر پوستتان بسیار چرب می باشد، و در صورت شما جوش ها و اکنه ها وجود دارد، استفاده از این ماسک ها مناسب نمی باشد. هر شب از کرم های تغذیه کنند و مرطوب کننده استفاده کنید، و بعد از 20 دقیقه اضافات کرم را از روی پوست خود پاک کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302957

نظرات کاربران

*