در صورت عدم پرداخت پول رهن یا پیش از طرف صاحب خانه، چه کار کنیم؟

در صورت عدم پرداخت پول رهن یا پیش از طرف صاحب خانه، چه کار کنیم؟

در دو مطلب شرایط فسخ (بر هم زدن) قرارداد اجاره چیست؟ و  شرایط فسخ قرارداد در صورت فوت موجر یا مستاجر در این سایت به برخی قوانین حقوقی مربوط به رهن و اجاره، پرداختیم.در این مطلب قصد داریم به یکی دیگر از وجوه قانونی مسائل مستاجر و موجر بپردازیم.

آیا مستاجر هستید و موجر(صاحب خانه)، پول پیش یا رهن شما را پس نمی دهد؟ پس ندادن پول رهن مستاجر، اتفاقی است که  برخی از مستاجرها با این مشکل روبرو می شوند. اگر شما نیز این مشکل را دارید، مقاله زیر را مطالعه کنید. در این مطلب راهکار پس گرفتن اجاره یا پول پیش از موجر را برای شضما توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

عدم پرداخت پول پیش یا رهن توسط موجر

به این مشکل که یکی از کاربران با آن روبرو شده توجه کنید:

سال پیش منزلی را به مبلغ 23 میلیون تومان رهن کامل کردم و پس از 11 ماه خانه را تخلیه و کلید را به صاحب خانه تحویل دادم. پس از گذشت دو ماه از تاریخ پایان قرار داد، موجر همچنان پول رهن بنده را پس نداده است. با پیگیری زیاد یک چک از موجر دریافت کرده ام که آن چک نیز دیروز برگشت خورده است. آیا برای پیگیری پول خود می توانم از دادخواست تامیین خواسته نسبت به توقیف اموال موجر اقدام کنم؟ در متن این داد خواست چه متنی باید ذکر شود؟

پاسخ:

الزام موجر به پرداخت ودیعه  و همچنین مجازات مالک اگر پول پیش مستاجر آپارتمان مسکونی را ندهد، در قانون مشخص شده  و این مجازات،  توقیف اموال او به مبلغ پول پیش و یا رهن می باشد.

نحوه ی شکایت از موجر به این شکل می باشد که شما بایید دادخواستی به متن ذیل تهیه کنید:

به موجب چک شماره...به بنده بدهکار می باشند که به علت عدم موجودی در بانک، با صدور برگشت چک مواجه گردیده است و لذا تقاضا دارم نسبت به صدور قرار تامین خواسته از اموال خوانده اقدام فرمایید ضمنا اقدام قبل از ابلاغ مورد تقاضا است.

شما باید ظرف ده روز دادخواست اصلی خود را تقدیم دادگاه نمایید تا بررسی آغاز شود.

در صورت عدم پرداخت پول رهن یا پیش از طرف صاحب خانه، چه کار کنیم؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)