در زمستان چکار کنیم که سردمان نشود | روش های مقابله با سرما در زمستان

در زمستان چکار کنیم که سردمان نشود | روش های مقابله با سرما در زمستان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/27

در فصل زمستان با وجود اینکه برای بیرون رفتن لباس گرم می پوشیم ولی باز گاهی احساس سرما می کنیم، برای مقابله با سرما می توان از روش های زیر استفاده کرد. برای نمونه خوردن غذا قبل از بیرون رفتن، پوشیدن کلاه و شال گردن، استفاده از چای ادویه دار، نکشیدن سیگار و غیره برای مقابله با سرما در فصل زمستان مناسب می باشند.

در هوای سرد، با رعایت برخی اصول ساده می تواند از سرما خود را محافظت کرد. کافی است تنها به روش ها و اصول زیر توجه کنیم و در زمانی که می خواهیم از خانه بیرون برویم، این اصول را مد نظر داشته باشیم. تا احساس سرما نکنیم. از جمله این اصول و روش ها عبارتند از:

1- در زمانی که هوا سرد است و می خواهید به بیرون بروید، از دستکش، کلاه و شال گردن استفاده کنید. استفاده از دستکش، کلاه و شال گردن هم مانع از سرما می شود و هم برای پیشگیری از برخی بیماری ها مفید است.

سرما، باد و هوای برفی موجب می شود، افرادی که بدون کلاه می گردند، به بیماری میگرن و بیماری هایی مانند التهاب سیستم عصبی دچار شوند. و نیز پوشیدن دستکش در هوای سرد، از التهاب مفاصل دست پیشگیری می کندو همچنین ریسک ابتلا به بیماری های تنفسی را کاهش می دهد.

2- استفاده از کفش های مناسب با هوا هم بسیار مفید می باشد. سرد شدن پاها علاوه بر ایجاد بیماری تنفسی، سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری قلبی نیز می گردد. لازم است توجه داشته باشید که، کفش تنگ نباشد، در این صورت پاها سردشان نمی شود.

3- در هوای سرد بیرون سیگار نکشید، سیگار کشیدن در هوای سرد سبب ایجاد اختلال در گردش خون می گردد و سبب تنگ شدن رگ ها می شود.

4- در هوای سرد از نوشیدن های الکلی مصرف نکنید. استفاده این گونه نوشیدنی ها برای گرم شدن کمکی نمی کند، بر عکس در هوای سرد اگر انسان به مقدار زیاد مشروبات الکلی بخورد، بیشتر سردش می شود.

5- از لباس های گشاد استفاده کنید، لباس های تنگ بیشتر سبب سردی انسان می شود، سه الی چهار لایه لباس بپوشید، هوای موجود در لایه های لباس مانع از سردی می شود.

کت های بلند بپوشید، افرادی که در فصل زمستان و در هوای سرد با کت های کوتاه می گردند، ریسک ابتلا به بیماری کلیه در آنها زیاد می باشد.

6- در هوای سرد از خانه گرسنه خارج نشوید، بدن برای گرم کردن ارگانیسم نیاز به انرژی مازاد دارد. خوردن غذاهای پروتئین دار در این مورد بسیار مفید است. متخصصان و کارشناسان تغذیه توصیه می کنند که در هوای سرد میزان مصرف گوشت را افزایش دهیم.

7- برای اینکه ارگانیسم بدن زودتر گرم شود، از نوشیدنی های ادویه دار استفاده کنید، چای زنجبیل، هل و چایی که به آن گل میخک اضافه شده است بسیار خوب می باشند. این نوشیدنی ها گردش خون را تقویت می کنند و سبب می گردند که انسان خیلی زودتر گرم شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239994

نظرات کاربران

*