در زمان دندان درد چکار کنیم | درمان اولیه دندان درد به روش خانگی

در زمان دندان درد چکار کنیم | درمان اولیه دندان درد به روش خانگی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/17

امکان دارد برای همه ما این اتفاق پیش بیاید که در مسافرت و یا مکانی بیرون از شهر دچار دندان درد شویم و به علل مختلف توانایی رفتن به دندان پزشک را نداشته باشیم، در چنین مواقعی می تواند به روش های که در این مقاله تقدیم شما می شود، دندان درد خود را به صورت موقتی مداوا کرده و درد آن را تسکین دهید.

دندان نیاز به مراقبت های ویژه دارد، بر اساس گفته های دندان پزشکان نیاز است که انسان هر روز دوبار دندان های خود را مسواک بزند و هرسال حداقل دوبار برای معاینه دندان های خود به دندان پزشک مراجعه نماید، ولی با این حال، باز امکان دارد، ما با پوسیدگی دندان و دندان درد مواجه شویم. در زمان بروبرو شدن با درد دندان اگر امکان مراجعه به دندان پزشک بود، حتما باید در کمترین زمان به دکتر مراجعه نمود، ولی اگر شرایط به گونه ای است که امکان مراجعه به دندان پزشک وجود ندارد، مثلا برای مسافرت به مناطق دور دست و با مناطق روستایی رفته اید و یا اینکه در شب و در بیرون از شهر می باشید و غیره، برای مقابله با دندان درد، می توانید از اصول و توصیه های زیر استفاده کنید.

برای درمان و کاهش درد دندان در درجه اول بهتر است از روش های طب سنتی استفاده کنیم و فورا به سراغ قرص های مسکن نرویم. برای استفاده از روش های طب سنتی می توانید به روش های زیر عمل کنید:

1- هر دو ساعت دهان خود را با محلول آب نمک قرقره کنید. برای درست کردن محلول آب نمک لازم است، دو الی سه قاشق چای خوری نمک را با 200 الی 250 میلی گرم آب ولرم مخلوط کنید و آن را خوب به هم بزنید تا نمک در آب حل شود.

2- دهان خود را با دمنوش مریم گلی (Salvia) قرقره کنید. برای تهیه این دمنوش به مقدار دو قاشق چای خوری از گیاه مریم گلی را با 250 میلی گرم آب جوش، مخلوط کنید و 15 دقیقه صبر نماید تا دم بکشد و سپس منتظر باشید که دمنوش به دمای متوسط برسد. دمنوش را به مدت 30 ثانیه در دهان خود به ویژه در محلی که دندان درد وجود دارد، نگه دارید. علاوه بر این، از دیگر دمنوش ها هم می توانید استفاده کنید. برای نمونه به مقدار یک قاشق چای خوری گیاه مریم گلی را با یک قاشق چای خوری بابونه (Matricaria) و دو قاشق چای خوری نعناع و دو قاشق چاری خوری پوست بلوط را هم مخلوط کنید.

3- بر روی دندان خراب یک عدد میخک بگذارید و یا چند قطره والرین بر روی پنبه بچکانید و آن را بر روی دندان خود بگذارید.

اگر این روش ها به شما کمک نکرد، می توانید یک قرص مسکن بخورید. (قبل از خوردن قرص مشخصات آن را بخوانید).

لازم است توجه داشته باشید که، حتی اگر در صورتی که دندان درد به صورت کامل از بین رفت و یا کاهش زیادی یافت، باز نیاز است که، حتما در کوتاه ترین زمان به دکتر مراجعه کنید.

با این حال در پایان باز تاکید می شود که، بهترین روش رهایی از دندان درد، تمیز کردن دندان ها روزی دو بار با مسوال با کیفیت و روز می باشد و نیز در سال دو بار بهتر است، به دندان پزشک مراجعه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299062

نظرات کاربران

*