در دوران شیر دهی چگونه لاغری شویم | توصیه های لازم برای لاغری در زمان شیردهی

در دوران شیر دهی چگونه لاغری شویم | توصیه های لازم برای لاغری در زمان شیردهی

یکی از سوالات و خواسته های بسیاری از بانوان تازه زایمان کرده این است که، آیا در زمان شیردهی هم می توانند وزن کم کنند؟ چگونه باید در زمان شیر دهی وزن خود را کاهش دهند؟ به همین دلیل در این مقاله به بررسی روش های کاهش وزن در دوران شیردهی می پردازیم.

آیا حاضر هستید، اضافه وزن دوران بارداری را از بین ببرید؟ اما در دوران شیر دهی کم کردن وزن و لاغری آن طور هم که فکرمی کنید، راحت نمی باشد.

در مورد شیردهی و کاهش وزن تفکرات اشتباه زیادی وجود دارد. در کتابی به عنوان «I Make Milk…What’s Your Superpower?» نویسنده جنیفر ریتچ (Jennifer Ritchie)گفته است که، برخی از انسان ها، باور دارند، اگر شیر به نوزاد می دهند، یعنی اینکه دارند وزن کم می کنند. دیگران هم این گونه فکر می کنند که، در زمان شیر دهی امکان ندارد، به وزن سابق باز گشت."

این افکار هیچ کدام صحیح نمی باشند، شیر دادن درست است که کالری زیاد، (اگر دقیق بگویم در طول روز 850 کالری) انرژی مصرف می کند. لاکن، کم کردن وزن در دوران شیر دهی واقعا کار هر کسی نیست. چرا که در نتیجه شیر دادن مادران گرسنه می شود. این گونه مادران با خوردن کربوهیدرات ها کرسنگی خود را بر طرف می کنند. با مصرف این غذاها وزن کم کردن سخت می باشد.

انسان های سالم و نرمال وقتی بی خواب می شوند، آنها برای رفع کم خوابی از کربوهیدرات ها استفاده می کنند حال در زمان شیردهی هم مادر برای رفع گرسنگی خود از کربوهیدرات استفاده می کند. ولی با این حال، با تمرین چند اصل می توان در دوران شیردهی هم وزن کم کرد. که برخی از این اصول عبارتند از:

1- خودتان را مجبور نکنید:

ناراحت نشوید، از اینکه شلوار جین قبل از بارداریی، دیگر تن شما نمی شود. بعد از بارداری در هفته های اول اصلا سعی نکنید، که این لباس ها را بپوشید. چرا که برای به دنیا آمدن نوزاد، سایز اندام ها بدن انسان تا حدی بزرگ تر می شود از جمله ران ها و قفسه سینه بزرگ می شوند.

از طرف دیگر، برای افزایش وزن 9 ماه زمان صرف شده است. به همین دلیل برای کاهش وزن و بازگشت به حالت قبلی حداقل به خودتان 9 ماه زمان دهید و تا تا حد امکان تا دو هفته بعد از زایمان در مورد اضافه وزن خود فکر نکنید.

2- تمایلات و هوس های خوراکی خود را عوض کنید:

قبل از استفاده از اسنک خوب فکر کنید. به جای اینکه سعی کنید از چیپس سیب زمینی استفاده کنید، می توانید به چای آن کمی از پاپ کرون استفاده نماید. بهترین وعده غذایی برای مادران شیر ده که می خواهند وزن خود را کم کنند، وعده صبحانه می باشد، آن را کامل بخورید. غذاهایی مانند سیب زمینی پخته هم برای رفع میل به مصرف کربوهیدرات ها در انسان مفید است.

3- کم کم و زود به زود غذا بخورید:

اگر در بین وعده های غذایی، فاصله زمانی زیادی دارید، در هورمون های بدن که تولید کننده شیر هستند، تغییرات زیادی روی می دهد و این هورمون ها شروع به تامین انرژی از بدن مادر می کنند. به همین دلیل سبب اختلال در بدن مادر می شوند.

اگر شما خودتان را خیلی گرسنه احساس می کنید، کمی غذا بخورید و برای اینکه کالری مورد نیاز بدن را تامین کنید، وعده های غذایی خود را در طول روز به شش وعده تقسیم کنید.

4- تا حد ممکن کالری را کم کنید:

اگر به صورت کلی میزان دریافت کالری شما روزانه از 1800 کالری کمتر نمی باشد و از غذاهای مختلف و مفید استفاده می کنید، داشتن رژیم غذایی در زمان شیر دادن نوزاد خطرناک نمی باشد و شما می توانید میزان مازاد مصرف کالری را کاهش دهید.

5- ورزش کنید:

قبل از اینکه شروع به ورزش کنید به مدت 8 هفته صبر کنید. یعنی از زمان زایمان باید هشت هفته بگذرد. به ویژه اگر می خواهید، تمرینات بدنی سختی انجام دهید و نیم ساعت قبل از ورزش کردن از کربوهیدرات های سالم استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
در دوران شیر دهی چگونه لاغری شویم | توصیه های لازم برای لاغری در زمان شیردهی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)