در ترکیه خانه بخریم یا نه؟ | مضرات و مزایای خرید خانه در ترکیه

در ترکیه خانه بخریم یا نه؟ | مضرات و مزایای خرید خانه در ترکیه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/18

سرمایه گذاری جنبه های مختلفی دارد که خرید خانه می تواند یکی از امن ترین ای سرمایه گذاری ها باشد. با افزایش قیمت ارز در چند ماهه اخیر و در پی آن بسیاری از هموطنان به فکر خرید خانه در خارج از ایران افتاده اند و از طریق آن پول های خود را به ارز تبدیل می کنند. یکی از کشورهایی که در میان کشورهای دیگر از اقبال بیشتری برای خرید خانه توسط ایرانیان وجود دارد کشور ترکیه است. کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانی ها اخیرا اقدام به خرید خانه در آن نموده اند.اما آیا خرید خانه درترکیه می تواند سرمایه گذاری مناسبی باشد؟ تا چه میزان می تواند از امنیت سرمایه خود در ترکیه اطمینان داشت؟ در مقاله چگونه ترکیه یک کشور توریستی شد به بیان نحوه توریستی شدن این کشور می پردازد.

مضرات و مزایای خرید خانه در ترکیه


نکته بسیار مهمی که در مورد خرید خانه در کشوری های خارجی مطرح می شود بحث ارز و قیمت ریال در برای  لیر و یا دلار است. باید این نکته را در نظر بگیرید که زمانی که می خواهید در ترکیه خانه بخرید باید قیمت ارزهای مختلف را رد برابر ریال بررسی نمایید. کارشناسان در حال حاضر خرید خانه در ترکیه را برای ایرانی ها مقرون به صرفه نمی دانند.  به دلیل بحران ارزی که در ترکیه وجد دارد تبدیل ریال به لیر و دلار برای ایرانی ها ارقام بزرگی شده و همین می تواند آن ها را متضرر نماید.
یکی از نکاتی که می توان بدان اشاره نمود این است که بسیاری از مشاورین املاک هایی که به ایرانیان پیشنهاد خرید خانه را در ترکیه می دهند با قول اقامت دائم این امر را انجام می دهند. بسیاری برای اقامت در ترکیه نیز شده اقدام به خرید خانه به ترکیه می کنند که این موضوع به دلایل بسیاری می تواند کاری پر ریسک و سرمایه گذاری اشتباه باشد. در صورت کلاه برداری بودن این امر ایرانی که اقدام به خرید خانه کرده نمی تواند به احقاق حقوق خود بپردازد.


آیا عمده خریداران خانه در ترکیه ایرانی ها هستند؟

پایخ این سوال برخلاف آمارهایی که اعلام می شود منفی است. ایرانی ها برخلاف چیزی که مردم می پندارند بزرگترین خریداران خانه در ترکیه نیستند و کشورهای عربی عمده خریداران خانه در ترکیه هستند. از همین رو نمی توان ایرانی را متهم به خارج نمودن ارز و خرید خانه نمود. این موضوع زمانی قوت گرفت که با افزاسیش قفیمت خانه در ترکیه اردوغان دست به فروش آپارتمان و خانه های ویلایی به خارجی ها نمود زیرا خرید خانه باعث ساخت و در کنار آن می توان مشاغل بسیاری را صاحب کار نمود. البته فراموش نشود که خانه های خریداری شده در ترکیه بیشتر به عنوان خانه دوم و تفریحی در نظر گرفته می شود و درمناطق توریستی و ساحلی قرار دارد.


 
آیا اقامت ترکیه با خرید خانه میسر می شود؟

نمی توان این سوال را به طور کامل تایید و یا به طور کامل رد نمود. خرید خانه یکی از راه های گرفتن اقامت در کشور ترکیه است اما به عنوان ساده ترین راه شناخته نمی شود. اگر کمی از قوانین مهاجرتی اطلااع داشته باشید باید بدانید که خرید خانه ساده ترین راه برای گرفتن مهاجرت نبوده و راه های ساده تری نیز وجود دارد. همین موضوع یعنی که تنها با خرید یک خانه که ممکن است سالی یکبار نیز بدان سر نزنید نمی توانید اقامت ترکیه را بگیرید.هدفتان از خرید خانه در ترکیه چیست؟

یکی دیگر از مهمترین مواردی که می توانیم بدان بپردازیم انگیزه افراد برای خرید خانه در ترکیه است. اصولا خرید خانه در ترکیه تسوط ایرانی ها به موارد زیر محدود می شود:

خرید خانه در ترکیه برای سرمایه گذاری
خرید خانه در ترکیه برای گرفتن اقامت دائم
خرید خانه در ترکیه برای تفریح

هر کدام از موارد زیر اگر هدف یک ایرانی برای خرید خانه در ترکیه باشد باید در نظر داشته باشید که هر کدام دارای موارد خاص و نیازمند داشتن اطلاعات خاص خود است. پس قبل از هرگونه خرید خانه در ترکیه و یا اقدام برای سرمایه گذاری در ترکیه با کارشناسان خبره در این امر مشورت نمایید.

ما معتقدیم که انتقادات و پیشنهادات شما می تواند ما را در تولید محتوایی فاخر یاری رساند. پس اگر مطلب مهمی و در خوری برای ارائه وجود دارد که ما و مخاطبین را از ان بهره مند گردانید در قسمت کامنت ها قرار دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 721
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 456
تعداد کل بازدیدها: 220890

نظرات کاربران

*