دریافت کد PUK و پین کد(PIN Code) سیمکارت همراه اول | چگونه کد PUK و پین کد(PIN Code) سیمکارت همراه اول را پیدا کنیم؟

دریافت کد PUK و پین کد(PIN Code) سیمکارت همراه اول | چگونه کد PUK و پین کد(PIN Code) سیمکارت همراه اول را پیدا کنیم؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/05/18

در سیمکارت های اپراتورهای موبایل دو نوع رمز برای سیمکارت های مشترکین تعریف شده است که در مورد سیمکارت های شرکت ارتباطات سیار یا همراه اول نیز وجود دارد.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف یا پین کد(PIN Code)

رمز اول که به رمز یکبار مصرف یا پین کد(PIN Code) معروف است برای ارائه همه خدمات سیمکارت های همراه اول به غیر از صدور قبض یا ارائه ریزمکالمات کاربرد دارد.

برای دریافت رمز اول که به آن پین کد PIN Code یا رمز یکبار مصرف همراه اول نیز گفته می شود شما می توانید از یکی از سه روش زیر این رمز را دریافت کنید:

 از طریق پیامک و ارسال عدد 2 به سامانه پیام کوتاه 8969

از طریق کدهای دستوری یا کد میانبر(USSD) و با شماره گیری *10*211#

از طریق اپلیکیشن همراه من یا در پورتال همراه اول

 

رمز پوک یا PUK Code که همراه اول آن را رمز دوم می نامد در دریافت برخی از خدمات ویژه سیمکارت همراه اول تان مانند مشاهده ریزمکالمات یا فعالسازی سرویس پیامک چند رسانه ای و کلیه خدماتی که به حضور مشترک نیاز است، بکار می آید. رمز پوک (PUK Code) همانند پین کد(PIN Code) در ابتدای خریداری سیمکارت روی آن درج شده است، اما اگر شما به هر دلیلی رمز یا کد پوک سیمکارت همراه اول خود را ندارید می توانید از سه طریق زیر آن را دریافت نمایید:

  درخواست فعالسازی خدمات غیرحضوری خود را با ارسال عدد ۱ به سامانه ۸۹۶۹ پیامک کنید.
۲.    لازم است جهت فعالسازی سرویس با در دست داشتن کارت ملی، شناسنامه و آدرس ایمیل با دامنه .ir به یکی از مراکز تلفن ثابت در تهران و یکی از ادارات مشترکین تلفن همراه در سایر استان‏ها مراجعه فرمایید.
۳.    پس از فعالسازی خدمات غیرحضوری، رمز دوم خود را با ارسال عدد ۳ به سامانه پیامکی ۸۹۶۹ و یا طی تماس با۹۹۹۰ و یا از طریق کدهای میانبر با شماره گیری:   *۱۰*۲۱۲# دریافت کنید.

رمز دوم شما همزمان با ارسال به گوشی به آدرس ایمیلی که اعلام کرده اید نیز ارسال خواهد شد.
توجه: در مواقعی که سيم كارت در دسترس نيست و مشترك نياز به دريافت رمز دوم دارد می باید دوباره با مراجعه به مراکز تلفن ثابت در تهران و ادارات مشترکین در سایر استانها با در دست داشتن كارت ملي، رمز دوم خود را دریافت نماید.

خدمات قابل ارائه با هر یک از پوک کد یا پین کدها برای سیمکارت های همراه اول را می توانید در لینک https://www.mci.ir/key-service مشاهده نمایید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 2.8
مجموع آرا: 66

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 464
تعداد کل آرا: 4509
تعداد کل بازدیدها: 2014090

نظرات کاربران

*
M
میرقدری ( 2018-03-23 16:40:17 )
سلام سیم کارتم بخاطر pukقفل شده چیکار کنم.
MR
مهندس رنجی ( 2018-09-23 10:03:54 )
وقتی پوک کد اجازه ورود به گوشی و اتصال به شبکه را نمی دهد چطور : از طریق پیامک و ارسال عدد 2 به سامانه پیام کوتاه 8969 از طریق کدهای دستوری یا کد میانبر(USSD) و با شماره گیری *10*211# از طریق اپلیکیشن همراه من یا در پورتال همراه اول یک کم فکر کنید تو رو خدا بعد مطلب بنویسید. هیچ راهی به جز مراجعه به دفتر امور مشترکین مخابراتی اپراتور مورد نظرتون نیست. این مطلب فاقد ارزش است. وقتتون را تلف نکنید.
MA
محمد علائی ( 2019-04-16 00:19:55 )
سلام گوشی هر چند به وقت قفل شده شبکه جاگذاری شد میشود.