درمان های دارویی، رژیم غذایی و گیاهی کبد چرب

درمان های دارویی، رژیم غذایی و گیاهی کبد چرب

در مقاله انواع گرید کبد چرب | کبد چرب گرید 1، گرید 2 و گرید 3 چیست؟ تفاوت گرید 1-2 و 3 کبد چرب درخصوص انواع و گریدهای مختلف کبد چرب توضیح داده شد و گفته شد حسب اینکه کبد چرب از چه نوعی بوده و در چه گریدی قرار دارد، درمان آن متفاوت است. در این نوشته درخصوص درمان های سنتی، نوین(دارویی) و رژیم های غذایی که برای درمان کبد چرب گرید 2 و 3 کاربرد دارد، توضیح و آموزش داده می شود.

کبد چرب غیرالکلی بیشتر در بین افراد چاق، افرادی که در برابر انسولین بدنشان مقاوم است، بیماری خاصی دارند که موجب عملکرد نادرست کبد شده و کسانیکه رژیم غذایی نامناسبی ندارند، شایع است. معمولا برای این افراد بسته به گرید کبد چرب(گرید 2 یا 3) درمان هایی مانند کاهش وزن بطور طبیعی و اصولی در کنار رژیم غذایی مناسب توصیه می شود.

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب گرید 2 و گرید 3

اجتناب از غذاهای چرب، گوشت قرمز و فراورده های آن، محصولات لبنی، مواد غذایی فراوری شده به این افراد توصیه می شود. استفاده از روغن های که از طریق فرایند کلد پرس(cold pressed) تهیه شده اند مانند روغن های زیتون، روغن نارگیل یا کنجد یا روغن آفتابگردان به این افراد توصیه می شود. افراد مبتلا به کبد چرب گرید 2 و 3 باید از میوه ها و غذاهای ارگانیک استفاده کرده و سبزیجات را در رژیم غذایی خود داشته باشند. غذاهای طبیعی(پخته نشده) آنزیم های مشخصی دارند که به شکستن سریعتر چربی ها کمک کرده و از اجتماع چربی در کبد جلوگیری می کنند.

درمان کبدهای چرب ناشی از مصرف دارو

اگر تشخیص داده شد که فرد مبتلا به کبد چرب از مصرف دارو مبتلا به کبد چرب شده است، توقف مصرف دارو و حتی الامکان جایگزین کردن آن با دارویی با عوارض کمتر توصیه می شود.

در مواردی که شخص مبتلا به کبد چرب دیابتی است، کنترل سطح قند خون از طریق دارو و رعایت رژیم غذایی که در آن غذاهایی با گلیسمی پایین مورد استفاده قرار می گیرد، توصیه می شود. اگر هم که کبد چرب ناشی از سطح بالای کلسترول و تری گلیسیرید است، پایین آوردن آن به سطح معمول باید در دستور کار قرار گیرد.

در مورد کبد چرب الکلی نیز قطع کردن کامل مصرف مشروبات الکلی در درمان این نوع از کبد چرب موثر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673641


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)