درمان های خانگی برای پوست چرب

درمان های خانگی برای پوست چرب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/05/03

بسیاری از افراد به دلیل داشتن پوست چرب، مجبورند دائما صورت یا سر خود را بشورند اما در بسیاری از موارد شستشوی مداوم نیز نمی تواند، چاره ی کار باشد. در کنار بسیاری از محصولات که برای رفع چربی پوست وجود دارد مانند صابون برای پوست چرب، داروهای گیاهی برای پوست چرب نیز وجود دارد. امروز می خواهیم به معرفی یک ماسک خانگی برای پوست چرب و یک نوشیدنی برای برطر ف کردن چربی پوست اشاره کنیم.

نوشیدن روزانه یک لیوان آب لیموی گرم می تواند به درخشان شدن پوستتان کمک کند

یکی از بهرین راه ها برای رفع کردن چربی پوست و درخشان شدن پوست، نوشیدن روزانه یک لیوان آب لیمو گرم است که آن را با عسل ترکیب کرده اید. بهتر است این نوشیدنی را ناشتا و با معده ی خالی میل کنید. ویتامین c و آنتی اکسیدان های موجود در لیمو باعث تمیزی و همچنین آبرسانی به پوست می شود. بنابراین ترکیب آبلیمو گرم و عسل برای پوست های چرب و جوش دار، می وتواند بسیار موثر باشد.

ترکیب لیمو و عسل؛ یک ماسک خانگی برای پوست چرب                                              

اصولا ترکیب لیمو و عسل، پاک کننده ای قوی برای این نوع پوست است. لیمو خاصیت ضد باکتری دارد و تاثیر فوق العاده ای روی پوست می گذارد. و باعث روشن شدن و پاک شدن چربی پوست می شود. عسل نیز باعث نرمی پوست و رفع جوش صورت و آکنه می شود. برای این کار یک قاشق غذاخوری عسل را با دو قاشق غذا چایخوری آب لیمو تازه ترکیب کنید و سپس آن را روی پوست تان بمالید و برای 4 دقیقه این ترکیب را روی پوستتان ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

درمان های خانگی برای پوست چرب

تنها یک بار از این دو روش برای رفع کردن چربی پوستتان استفاده کنید تاثیر معجزه آسای آن ها را ببینید.

تذکر: آب لیمو دارای خاصیت اسیدی است افرادی که پوست حساس دارند، باید ابتدا این ترکیبات را تست کنند و بعد از آن استفاده کنند. افراد دارای پوست حساس باید میزان بیشتری آب به آبلیمو اضافه کنند تا خاصیت اسیدی بودن ان را تعدیل کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 854
تعداد کل آرا: 5639
تعداد کل بازدیدها: 1754994

نظرات کاربران

*