درمان خانگی ضعف و بی حالی | علت ضعف و خستگی زنان و درمان | برای رفع بی حالی و کسلی چه کنیم؟

درمان خانگی ضعف و بی حالی | علت ضعف و خستگی زنان و درمان | برای رفع بی حالی و کسلی چه کنیم؟

اگر چند روزی است که احساس کسلی و بی حالی می کنید و علایم ضعف را در خود مشاهده می کنید، حتما باید به ارزیابی و بررسی علایم موجود بپردازید تا بتوانید بهترین راهکار و درمان را داشته باشید.

دراین مقاله به درمان خانگی و راه کارهای ساده ای می پردازیم که در خانه و بدون مراجعه به پزشک بتوانید ضعف و بی حالی خود را بهبود ببخشید. ضعف و بیحالی معمولا توسط یک بیماری ویروسی رخ می دهد و می توانید بوسیله روش های خانگی زیر حالت کسلی خود را بهبود ببخشید.

1- بهترین کار در زمانی خستگی و کسلی استراح است. علایمی که در بدن شما ظاهر می شوند خود بهترین گزینه برای رسیدن به شیوه درمانی درست هستند.
برای مثال اگر سرما خورده اید و بدن درد دارید این خستگی و بی حالی شما یک روش بسیار ساده و آسان دارد و آن هم این است که کارهای روزره را کنار گذاشته و کمی بخوابید.
اگر احساس بی حالی شما از آنفولانزا بوده، به شما توصیه می شود که چندین روز در رختخواب دراز بکشید و استراحت کنید.

2- کم کم و به صورت تدریجی به کارهای روزانه خود بازگردید چون استراحت بیش از حد باعث استمرار خستگی و ضعف در شما می شود.
3- برای اینکه از دیهیدراته شدن یا کمبود آب جلوگیری کنید بهترین راه حل این است که تا می توانید آب بنوشید. البته آب یکی از مایعات برای جلوگیری از دیهیدراته شدن است می توانید از غذاهای آبکی مانند سوپ، آش، آب پرتقال و مابقی نوشیدنی ها نیز استفاده کنید.
4- به ندای بدن خود گوش دهید. یکی از بهترین روش ها برای رهایی از کسلی و بی حالی برای خانم ها جایگزین نمودن ورزش به جای استراحت است. به صورت کم کم و آرام آرام ورزش می تواند این احساس را از شما بگیرد.
5- مصرف داروهایی که در آن ها مواد مسکن وجود دارد را کمتر کنید. مسکن ها و داروهایی که برای سرما خوردگی تجویز می شوند اصولا باعث کسلی و بی حالی می شوند.
6- رژیم غذایی خود را ارتقا ببخشید. منظور از بهبود رژیم غذایی خود این است که سطح انرژی دریافتی خود را از طریق خوردن مواد غذایی پر انرژی بهبود بالا ببرید.
7- تماشا کردن تلویزیون را به حداقل برسانید. برای جایگزین نمودن این فعالیت می توانید به فعالیت های دیگر پرداخته و یا اوقات فراغت خود را با دوستان بگذرانید.
8- شرایطی را فراهم نمایید که بهترین خواب ممکن را داشته باشید. به عنوان اولین و مهمترین راه حل برای کنترل کردن خستگی و بی حالی باید خواب خوبی داشته باشید. شیوه های زیر می تواند برای داشتن خواب کافی مهم و موثر باشد.
- هر چیزی که ممکن است خواب شبانه شما را بر هم زند اعم از سرو صدا و نور را از بین ببرید.
- حدالامکان قبل از رفتن به خواب چیزی نخورید و با شکمی تقریبا خالی بخوابید تا شکمتان در طول شب کار هضم غذا را نداشته باشد.
- تنها برای خوابیدن به تختخواب بروید و هرگز بر روی تخت خواب به تماشای تلویزیون و خواندن کتاب نپردازید.
- کمی نرمش کنید اما این نرمش 3 تا 4 ساعت قبل از خوابیدنتان باشد.
- اگر کم خوابی دارید می توانید مقاله بیماری اینسومنیا یا کم خوابی چیست را بخوانید.

درمان خانگی ضعف و بی حالی | علت ضعف و خستگی زنان و درمان | برای رفع بی حالی و کسلی چه کنیم؟


احسای ضعف و بی حالی در خانم ها بیشتر از مردان شایع است و در برخی از اوقات به دلیل فعالیت پریود و عادت ماهانه خانم هاست که در ماه یکبار رخ داده و باعث ضعف و کسلی خانم ها می شود. برای درمان رفع و خستگی ضعف در دوران عادت ماهانه می تواید مقاله راه های رفع کسلی و خستگی در دوران عادت ماهانه را بخوانید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 130
تعداد کل نظرات : 7
تعداد کل آرا: 147
تعداد کل بازدیدها: 45499


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)