درمان خانگی سینوزیت | درمان سینوزیت با آنتی بیوتیک | چگونه سینوزیت را بدون دکتر درمان کنیم

درمان خانگی سینوزیت | درمان سینوزیت با آنتی بیوتیک | چگونه سینوزیت را بدون دکتر درمان کنیم

چگونه سینوزیت خود را درمان نموده و بهبود ببخشیم. سینوزیت یکی از بیماری های عفونی است که بسیاری از ما ایرانی ها به صورت خفیف درگیر آن هستیم.سینوزیت با داروها و درمان های خانگی مانند اعمال گرمای مرطوب به صورت شما درمان می شود. اهداف درمان سینوزیت عبارتند از:- بهبود تخلیه مخاط و کاهش تورم در سینوسها.- تسکین درد و فشار.- پاک کردن هر گونه عفونت- جلوگیری از تشکیل بافت اسرار و جلوگیری از آسیب دائمی به بافتی که بر روی بینی و سینوس قرار دارد.

بعد از اینکه شیوه های خانگی را انجام دادید قطعا حالت شما بهتر شده و احساس خوبی خواهید داشت. اما این احساس خوب برای کسانی که دارای بیماری سینوس حاد هستند چنان کاربردی نیست. اگر شما نیز سینوزیت حاد یا مزمن دارید در ابتدا ممکن است پس از استفاده از آنتی بیوتیک ها و درمان های خانگی شروع به احساس بهتر کنید اما گاهی علائم شما بدتر می شود و ممکن است که نیاز به درمان بیشتر داشته باشید.

روش های درمانی برای سینوزیت معمولی
سینوزیت کوتاه مدت (حاد) معمولا کمتر از 4 هفته طول می کشد. تا دو سوم افراد مبتلا به سینوزیت حاد بدون درمان آنتی بیوتیکی خودشان بهبود می یابند. عفونت های سینوسی معمولا توسط عفونت های ویروسی ایجاد می شود که به آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهد.
می توانید در مورد اینکه آیا درمان با آنتی بیوتیک ها برای عفونت حاد سینوسی لازم است یا نه با دکتر صحبت نموده تا وی به شما کمک خواهد کرد که آیا این نوع درمان برای شما مناسب است یا خیر.

اکثر افراد وقتی که با یک آنتی بیوتیک برای سینوزیت حاد تحت درمان با عفونت باکتری قرار می گیرند، کاملا بهبود می یابند. تعداد روزهایی که شما آنتی بیوتیک مصرف می کنید بستگی به نوع آنتی بیوتیک و همچنین میزان عفونتی است که در مخاط سینوسی شما وجود دارد.
هنگامی که یک آنتی بیوتیک تجویز می شود، مطمئن شوید که تمام طول دوره مصرف آنتی بیوتیک خود را سپری نموده اید. حتی اگر احساس کردید که کمی بهتر هستید مصرف خود را متوقف نکنید.

درمان برای سینوزیت مزمن و حاد
سینوزیتی حاد یا مزمن گفته می شود که 12 هفته یا بیشتر طول می کشد. درمان با آنتی بیوتیک ها برای سینوزیت حاد سریع پاسخ نداده و برای پاسخ دادن نیاز به زمان و طول دوره مناسب خود است.

آنتی بیوتیک ها معمولا برای سینوزیت مزمن توصیه می شود و ممکن است دوره ای طولانی تر از درمان یک سینوزیت عادی داشته باشد. ممکن است لازم باشد بیش از یک آنتی بیوتیک را امتحان کنید. اسپری ورتیکواستروئیدی که موجب کاهش التهاب و تورم برداشته بینی می شود، می تواند در طول درمان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در بعضی افراد یک عفونت سینوسی ممکن است توسط یک قارچ یا یک باکتری به غیر از آنهایی که به طور معمول با سینوزیت مرتبط هستند، ایجاد شود. افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند در معرض خطر این عفونت های غیر معمول هستند. همچنین ممکن است شامل افرادی باشد که باید داروهای کورتیکواستروئید خوراکی یا استنشاقی مصرف کنند (مانند پردنیزون). سینوزیت قارچی، که تعداد قابل توجهی از موارد سینوزیت مزمن را تشکیل می دهد، به درمان آنتی بیوتیک پاسخ نمی دهد و ممکن است نیاز به درمان با داروهای ضد قارچی، کورتیکواستروئیدها یا جراحی داشته باشد.

زمان لازم برای جراحی سینوزیت

اگر شما آنتی بیوتیک ها را برای یک دوره طولانی مدت مصرف کرده اید، اما هنوز هم علائم و یا زمانی که عوارض (مانند عفونت استخوان های صورت) احتمال دارد شاید جراحی ممکن است لازم باشد.

سینوزیت ممکن است برای تشخیص دشوار باشد، زیرا اغلب علایم مشابه آن را به عنوان یک بیماری سرطانی یا بیماری ویروسی، به ویژه در مراحل اولیه آن، ایجاد می کند. می توان سینوزیت را در کودکان شناسایی کرد. اگر فرزند شما یا شما دارای عفونت های مکرر سینوسی هستید، یاد بگیرید چه نشانه هایی برای تماشا کردن و بلافاصله شروع به درمان خانگی کنید.

نشانه های سینوزیت مزمن اغلب مبهم هستند و ممکن است به درمان پاسخ خوبی ندهند. ممکن است برای درمان موفقیت آمیز، زمان و صبر داشته باشید

سینوزیت حاد, درمان سینوزیت در خانه, بهتر کردن درد سینوزیت, دارو برای کم کردن درد سینوزیت, درمان خانگی سینوزیت, درمان سینوزیت با آنتی بیوتیک, چگونه سینوزیت را بدون دکتر درمان کنیم

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 89
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 54
تعداد کل بازدیدها: 5601


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)