درمان بیماری قند | گیاهان دارویی برای درمان بیماری قند | درمان بیماری قند به روش خانگی و ساده

درمان بیماری قند | گیاهان دارویی برای درمان بیماری قند | درمان بیماری قند به روش خانگی و ساده
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/27

بسیاری از مردم امروزه به علت سبک زندگی دچار بیماری های مختلف هستند، یکی از این بیماری ها، بیماری قند است، برای درمان بیماری قند بسیاری از مردم به داروهای شیمیایی رو می آورند که بسیار هزینه بر و دارای عوارض جانبی می باشد، اما درمان به روش طبیعی و خانگی هم آسان تر و کم هزینه تر و هم بدون عوارض می باشد.

در مورد بیماری قند همه اطلاعاتی دارند. اما شاید ندانید که، برخی از گیاهان بیماری قند را درمان می کنند. از این رو، بسیاری از افراد بدون اینکه نیاز باشد، از وسایل دیگری استفاده کنند، اگر از ترکیب این گیاهان استفاده کنند، می تواند گفت که به زندگی نرمال باز می گردند.

- گیاهان مورد نیاز برای ترکیب با هم:

1- به مقدار 300 گرم عود هندی آسیاب شده؛

2- به مقدار 300 گرم میوه زیره سیاه آسیاب شده؛

3- مقدار 300 گرم بارهنگ آسیاب شده؛

می توان گفت که، این گیاهان باید خشک باشند و به خوبی کوبیده شده و با هم ترکیب شوند و در ظرف های شیشه نگه داری شوند. خوب است که این گونه استفاده کنید، از مخلوط تهیه شده حدوداً 100 گرم برداشته و به ظرفی که درب دارد، بریزید، که با هر بار باز کردن در بطری عطر آن از بین نرود.

درمان بیماری قند | گیاهان دارویی برای درمان بیماری قند | درمان بیماری قند به روش خانگی و ساده

ترکیب کردن این سه گیاه و مصرف آن، می توان گفت که هم میزان قند خون را کاهش می یابد و هم بر روی ترشح انسولین معده و بر روی جزایر لانگرهانس (Islets of Langerhans) تاثیر گذاشته و موجب افزایش ترشح انسولین طبیعی می شود و همچنین مانع از اختلال در گردش خون می گردد.

این گیاهان همچنین دارای خواص ضد التهابی پانکراس می باشند. به طور کلی این گیاهان به صورت جدا جدا هم گیاهان مفیدی هستند. مثلا زیره سیاه گیاهی است که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. عود هندی برای التهاب های بسیار شدید مفید است و ترکیبات آن غنی از انسولین است و بارهنگ هم میزان بالای قند خون را کاهش می دهد.

- طریقه استفاده از ترکیب این سه گیاه:

بعد از اینکه گیاهان را آسیاب کردید، با یکدیگر مخلوط کنید و از مخلوط به دست آمده روزی سه بار و نیم ساعت قبل از غذا خوردن به اندازه یک قاشق چای خوری با یک استکان آب جوش مخلوط کنید و میل نماید. طول مدت درمان 3 ماه می باشد. البته در زمان بارداری از ترکیب این گیاهان نمی توان، استفاده کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3248
تعداد کل بازدیدها: 715080

نظرات کاربران

*