درمان بیماری با آب دریا | هشت بیماری که دریا آن را درمان می کند.

درمان بیماری با آب دریا | هشت بیماری که دریا آن را درمان می کند.
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/05/12

در فصل تابستان شنا کردن در دریا، یکی از تفریحات و سرگرمی های مورد علاقه بسیاری از مردم است، در این فصل بسیاری از مردم برای استراحت و گذراندن تعطیلات به سواحل سفر می کنند و به شنا و استراحت در آن می پردازند، آب دریا برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، از این رو، در این مطلب هشت بیماری که با آب دریا درمان می شود را به شما معرفی می کنیم.

زیست شناس فرانسوی رنه کنتون (Rene Kenton) اثبات کرده است که، آب دریا به علت ترکیبات خود شبیه پلاسمای خون (بخش سفید خون) می باشد و چون منافذ موجود در روی پوست، سبب وارد شدن آب دریا به داخل ارگانیسم و بازساری سلول ها می شود و مواد معدنی مهم و واجب در ارگانیسم بدن مانند پتاسیم، کلسیم، یُد، گوگرد را تامین کرده و غنی تر می کند، از این رو، آب دریا در زمان مبتلا بودن به بسیاری از بیماری ها مفید است. از جمله بیماری هایی که با آب دریا درمان می شوند، عبارتند از:

1- بیماری دستگاه تنفسی مانند برونشیت و رینیت (Rhinitis) مزمن: که آب دریا دارای خواص ضد التهابی می باشد و سبب بهبود این بیماری ها می گردد.

2- بیماری های پوستی مانند پسوریازیس (Psoriasis)، اگزما، نورودرمیت (Neurodermitis) و درماتوز مزمن (Dermatosis): چون آب دریا دارای خواص ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی می باشد. پوست را خشک می کنند و به درمان بیماری کمک می کند.

3- بیماری سیستم عصبی مانند روان‌نژندی یا نِوْرُز (Neurosis): آب دریا به علت غنی بودن با یُد و غیره سبب آرام بخشی سیستم عصبی می شود.

4- در بیماری هایی مانند کم‌کاری و پرکاری تیروئید: چون آب دریا غنی از یُد می باشد و برای بیمارانی که از بیماری تیروئید اذیت می شوند، بسیار مفید است.

5- انباشت چربی: آب دریا سبب افزایش متابولسیم بدن می شود و برای لاغری مفید است.

6- بیماری مفصلی و استخوانی: آب دارای به علت غنی بودن با کلیسم سبب تقویت مفاصل و استخوان ها می شود. التهاب مفاصل را کاهش می دهد و گردش خون را تقویت می کند.

7- بیماری سیستم قلبی – عروقی: آب دریا سبب تقویت گردش خون می شود. سیستم قلبی – عروقی را بهتر می کند و همچنین به دلیل سرشار بودن از پتاسیم عضلات قلب را تقویت می کند.

8- تقویت سیستم ایمنی بدن: آب دریا سیستم دفاعی و ایمنی بدن را تقویت می کند.

درمان بیماری با آب دریا | هشت بیماری که دریا آن را درمان می کند.

- مقررات و قواعد شنا کردن در دریا:

1- از ساعت 11 ظهر تا 17 بعد از ظهر وارد آب دریا نشوید.

2- 10 الی 15 دقیقه در آب ماندن کفایت می کند.

3- اگر هوا بسیار گرم است، لازم است که به صورت تدریجی وارد آب شوید. در صورت عدم رعایت این نکته، رگ ها احتمال دارند، به صورت آنی منقبض شوند که این می تواند منجر به گرفتگی قلب و حتی سکته قلبی شود.

4- بعد از اینکه از آب خارج شدید، فورا لباس های خیس خود را عوض کنید. با لباس خیس ماندن در طولانی مدت سبب بیماری کلیوی می شود.

5- بعد از اینکه از آب خارج شدید 15 دقیقه صبر کنید تا نمک و مواد معدنی دیگر تاثیر بگذارد سپس دوش بگیرید. آب دریا پوست را خشک می کند و این سبب افزایش آفتاب سوختگی می شود و همچنین خشکی پوست سبب پیری آن می شود.

6- با افزایش دمای آب فوائد آن کم می شود و تعداد میکروب های آب افزایش می یابد. به همین دلیل دمای آب 24 الی 25 درجه باشد، برای شنا بسیار مفید است

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859888

نظرات کاربران

*