درآمد راننده اسنپ چقدر است؟

درآمد راننده اسنپ چقدر است؟

در مقاله های چگونه به سادگی راننده اسنپ شویم؟ و نظرات رانندگان اسنپ درخصوص نحوه کار در اسنپ و نظرات رانندگان اسنپ توضیح داده شد. یکی از موارد مورد بحث و البته سوال(از جانب کسانیکه می خواهند تازه کار در اسنپ را شروع کنند) میزان درآمد در اسنپ است. در این نوشته به بررسی میزان درآمدی که راننده ها می توانند از کار در شرکت های تاکسی اینترنتی/آنلاین مانند اسنپ کسب کنند- با بررسی نظرات و تجربه های رانندگان اسنپ- می پردازیم.

درخصوص میزان درآمد رانندگان اسنپ دیدگاه های مختلفی از سوی راننده های اسنپ مطرح شده است –مواردیکه در زیر ذکر می شود هم از منابع اینترنتی هم براساس گفتگو با خود رانندگان اسنپ گرفته شده اند:

برخی از راننده های اسنپ از مبلغ درآمد که  پس از کسر کمیسیون شرکت اسنپ و هزینه های دیگر بدست می آورند، راضی هستند اما مواردی نیز بوده است که راننده های اسنپ گفته اند با توجه به هزینه های استهلاک، بنزین و غیره مبلغ کرایه دریافتی از مسافران اسنپ راضی کننده نیست. دراین خصوص می توان این نتیجه را گرفت که درآمد در اسنپ به عمر ماشین، نحوه و الگوی رانندگی راننده اسنپ و اینکه چه زمانی راننده فعالیت می کند(مثلا اگر در زمان اوج سفرها باشد –یعنی صبح های زود یا بعداز ظهرها- قطعا مسافر بیشتری وجود دارد) و دیگر عوامل بستگی دارد و قطعا اگر الگو رانندگی اصولی و مناسبی راننده اسنپ داشته باشد، می تواند درآمد خوبی کسب کند- بواسطه دیگر مزیت هایی که این مدل از تاکسی و مسافرکشی دارد.

نکته دیگر درخصوص درآمد راننده اسنپ این است که چون کمیسیون شرکت اسنپ از کرایه هر سفر مسافران اسنپ کم می شود، درآمد آنها در هر سفر دقیق مشخص نیست اما مزیت شرکت اسنپ این است که هر یک روز در میان با راننده تسویه می نماید.

ضمن اینکه با توجه به اینکه اسنپ همچنان مایل به جذب راننده است، پاداش هایی را برای معرفی یک راننده جدید توسط رانندگان اسنپ در نظر گرفته است که از 25 هزار تومان تا 60 هزار تومان متغیر است.

در مجموع از لحاظ میزان درآمد رانندگان اسنپ اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما طبق نظرات موجود در وبسایت ها و گفتگو با رانندگان اسنپ، بسته به میزان فعالیت و تعداد سفرهایی که هر راننده می رود می تواند تا ماهیانه 4 میلیون تومان (اسنپ معمولی و نه اسنپ VIP) درآمد داشته باشد. در واقع در شهری مانند تهران یک راننده اسنپ با حدود 10 سفر(یا 10 مسیر) در روز می تواند میانگین درآمد روزانه 100 هزار تومان داشته باشد- البته همانطور که ذکر شد از این درآمد باید هزینه های بنزین و استهلاک ماشین کم شود که بخش عمده ای از آن به نحوه و الگوی رانندگی راننده اسنپ بستگی دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.3
sigmaمجموع آرا: 72

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 261
تعداد کل نظرات : 88
تعداد کل آرا: 1178
تعداد کل بازدیدها: 180078
درآمد راننده اسنپ چقدر است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.3
sigmaمجموع آرا: 72


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
D
Di ( 2017-09-06 16:39:21 )
عالی بود