درآمد اسنپ از کجاست؟ درآمد تپسی از کجاست؟ میزان درآمد شرکت های اسنپ و تپسی

درآمد اسنپ از کجاست؟ درآمد تپسی از کجاست؟ میزان درآمد شرکت های اسنپ و تپسی

در مقاله اپلیکیشن های موبایلی درخواست خودرو چگونه کار می کنند؟ و درآمد راننده اسنپ چقدر است؟ درخصوص نحوه کار سرویس های درخواست اینترنتی خودرو یا تاکسی های آنلاین و اینکه درآمد یک راننده در اینگونه شرکت ها مانند اسنپ چقدر است، توضیح داده شد. اما شاید جای این سوال باشد که خود شرکت ارائه دهنده بستر و سرویس تاکسی اینترنتی که طراح و تولید کننده اپلیکیشن و وبسایت درخواست خودرو است چگونه کسب درآمد کرده و میزان درآمد شرکت های تاکسی آنلاین مانند تپسی(TAP30) اسنپ چقدر است. در این نوشته سعی می شود بطور مختصر و مفید درخصوص نحوه کسب درآمد و چگونگی و میزان درآمد شرکت های تاکسی اینترنتی/تاکسی آنلاین مانند اسنپ و تپسی توضیح داده شود.

شرکت های اسنپ و تپسی چگونه کسب درآمد می کنند؟

همانطور که می دانید سرویس های تاکسی اینترنتی/سرویس های درخواست خودرو مانند اسنپ و تپسی بستری فراهم کرده اند که میزان کرایه ای که مسافر به راننده می دهد از طریق درگاه اینترنتی، شارژ/اعتبار مسافر یا نقدا پرداخت می شود. واضح است که درآمد رانندگان تپسی و اسنپ و شرکت های صاحب تپسی و اسنپ از محل کرایه مسافران است که در واقع بدین گونه عمل می شود که با پرداخت کرایه به هر صورت به راننده به اعتبار(به اصطلاح شارژ) راننده افزوده می شود که این اعتبار با توجه به دریافت ها و پرداخت های راننده در حال تغییر است. در واقع درآمد شرکت های تاکسی آنلاین تپسی و اسنپ از محل درصد یا کمیسیونی است که از محل دریافت کرایه ها(شارژ) راننده برداشت می کند که البته میزان کمیسیون یا درصدی که از محل کرایه های دریافتی برداشت می شود در این دو شرکت تاکسی آنلاین متفاوت است. برای مثال درخصوص اسنپ گفته می شود که کمیسیون دریافتی شرکت اسنپ 13 درصد و درخصوص تپسی این رقم 15 درصد است که البته ممکن است کمی تغییر کرده باشند.

میزان درآمد شرکت های اسنپ و تپسی چقدر است؟

حال با در نظر گرفتن نحوه کسب درآمد شرکت های تاکسی آنلاین تپسی و اسنپ به بررسی و تخمین میزان درآمد شرکت های تپسی و اسنپ می پردازیم. طبق اعلام منابع خبری(مانند وبسایت تجارت امروز) یکی از این دو شرکت تاکسی آنلاین اعلام کرده است که 30 هزار راننده و 600 هزار کاربر فعال(مسافر) دارد – البته این آمار مربوط به انتهای سال 95 است و اکنون باید تعداد رانندگان و مسافر بیش از این مقدار و شاید دو برابر آن باشد؛ همچنین طبق اعلام همین شرکت تاکسی اینترنتی(تپسی/اسنپ) تقریبا هر راننده بعد از رساندن مسافر به مقصد به فاصله تقریبا یک دقیقه یک مسافر دیگر سوار می کند. با بررسی این آمار می توان یک برآورد یا تخمین درخصوص میزان درآمد شرکت های تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی زد و آن این است که بطور متوسط هر راننده اگر 8 ساعت در روز کار کند میانگین درآمد تقریبی 100 هزار تومان در روز دارد که حال اگر این رقم را در 30 هزار راننده ضرب کنیم می شود رقمی معادل 3 میلیارد تومان در روز می شود که 13% آن می شود 390 میلیون تومان در روز که البته باید هزینه های دیگر از جمله هزینه های جاری و مالیات و غیره را از آن کم کنیم.

در نهایت یادآور می شوم که ارقام فوق الذکر تنها یک تخمین از میزان درآمد شرکت های تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی است که به جهت آشنا شدن خوانندگان محترم با نحوه و میزان درآمد شرکت های تپسی و اسنپ ذکر شدند و نحوه و میزان درآمد واقعی اسنپ و تپسی مشخص نیست و قاعدتا هم باید مخفی بماند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.9
sigmaمجموع آرا: 21

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 175
تعداد کل آرا: 2650
تعداد کل بازدیدها: 669390


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
A
Ali ( 2017-12-18 15:36:21 )
مثل اینکه شما تا حالا سوار اسنپ وتپسی نشدید چون اسنپ وتپسی یه تخفیفی به مسافر میده که از اون در صدی که میگید پایین تر میشه حالا من نمیخوام از شرکت اسنپ وتپسی پشتیبانی کنم ولی فکر کنم درآمد این شرکتها باید از جای دیگری تامین بشه مثل پول درصدی که بانک میده بر خوابی که از راننده در بانک پیش اسنپ و تپسی میمونه تا به حساب راننده واریز بشه ویا استفاده از پهنای باند اینترنت
H
حسین ( 2018-01-12 13:22:03 )
تو اسنپ بعضی مسافران که پول نقد میدن به راننده چجوری اسنپ از این کمیسیون میگیره؟