دختران معاصر | ازدواج و شغل دختران در دنیای معاصر | اهمیت تاهل دختران

دختران معاصر | ازدواج و شغل دختران در دنیای معاصر | اهمیت تاهل دختران
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/24

در جوامع امروزی نقش دختران نسبت به جوامع گذشته تغییر کرده است، بسیار از دختران در جوامع امروزی وارد عرصه کار و فعالیت های اقتصادی شده و گاهی از امر ازدواج و تشکیل خانواده غافل می شوند، که دارای پیامدهای ناخوشایندی است، بر اساس گفته های روانشناسان برای خانم ها مهم ترین مساله ازدواج و تشکیل خانواده است.

در دوره های گذشته خانم ها، خیلی بیشتر به خانواده ها وابسته بودند. اما اکنون آنها در برابر انتخاب خانواده قرار دارند. بر اساس گفته های روانشناسان، در حال حاضر خواست محیط تا حدودی متفاوت است. امروزه زنان دارای حقوق معین و در دنیا در مورد آنها اطلاعات زیادی انتشار یافته است. باید زنان خانواده داشته باشند و هم در محلی معین کار کنند. اما در صورت نیاز باید برای زنان خانواده وجود داشته باشد. یعنی بین شغل و ازدواج برای دختران ازدواج مهم تر است. متخصصان ذکر می کنند، به طور کلی، در زندگی هر انسانی سه چیز نقش اصلی را بازی می کند.

دختران معاصر | ازدواج و شغل دختران در دنیای معاصر | اهمیت تاهل دختران

- سلامتی؛

- خانواده؛

- و کار.

برای مردان هر سه مهم و با اهمیت می باشد. اما برای زنان جمع کردن آنها در یک جا دشوار است. از لحاظ سیاسی و یا از لحاظ اقتصادی حضور زنان به صورت فعال در جامعه در حال افزایش است. اگر امروزه به کارهای اقتصادی مردان توجه کنیم، مشاهده می کنیم که آنها مانند سابق برتری ندارند. زنان به مرور عرصه های مختلف شغلی را از مردان می گیرند. به همین دلیل خانم ها حرفه ای ظاهر می شوند.

زنانی که بدون تشکیل خانواده در جامعه ظاهر می شوند، برای این افراد شرایط خانه و مساله خانواده بسیار مشکل شده است و دانشجویانی را که دانشگاه را تمام می کنند و تنها به دنبال فن و هنر هستند را نمی شود، سرزنش کرد.

دختران معاصر | ازدواج و شغل دختران در دنیای معاصر | اهمیت تاهل دختران

یکی از زنان شاغل در این باره می گویند: «بعد از اتمام دانشگاه به دنبال کار گشتم، در مورد خانواده اصلا فکر نکردم. خواستگارانم زیاد بودند، اما من آنها را نپسندیدم، برخی را به خاطر شغل، برخی را به خاطر ظاهر و برخی را به خاطر تحصیل مورد پسند من نبودند. الان 38 سال دارم، در طول این سال ها فعالیت اقتصادی کرده ام و خانه دارم. اما در زندگی از همه مهتر شریک زندگی می باشد.»

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 5

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276359

نظرات کاربران

*