دانشمندان باکتری روغن خور در اقیانوس کشف کردند

دانشمندان باکتری روغن خور در اقیانوس کشف کردند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/03/16

ناپایداری های نفتی گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد و ناامید کننده است زیرا می تواند باعث مرگ بسیاری از مهر و موم در منطقه شود. این نیز طول می کشد برای تمیز کردن، بسته به اینکه چقدر از نشت آن است. با این حال، خبر خوب این است که طبیعت به نظر می رسد راه حلی برای این مشکل به شمار می رود، به عنوان دانشمندان از دانشگاه استرالیا انگلیا (UEA) در انگلستان کشف کرده اند.

به گفته محققان، آنها کشف کرده اند که در پایین ترین دریای ماریانا، عمیق ترین دره طبیعی در اقیانوس، نوعی از باکتری ها وجود دارد که توانایی خوردن ترکیبات مشابه با موجود در روغن است. در حالی که چنین باکتری پیش از این کشف شده است، این اولین بار است که دانشمندان غلظت این باکتری ها را در مرجان دریایی کشف کرده اند.

جاناتان تاد، پژوهشگر، گفت: "ما نمونه هایی را کشف کردیم که گروه جدیدی از باکتری های تجزیه کننده هیدروکربن را شناسایی کرده بودند. هیدروکربن ها ترکیبات آلی هستند که از اتم های هیدروژن و کربن ساخته شده اند و در بسیاری از نقاط، از جمله نفت خام و گاز طبیعی یافت می شوند. "

او اضافه می کند، "بنابراین این نوع میکروارگانیسم ها اساسا ترکیبات مشابه با روغن را می خورد و سپس آن را برای سوخت استفاده می کنند. میکروارگانیسم های مشابه در تخریب نشت نفت در بلایای طبیعی همچون نشت نفتی BP در خلیج مکزیک نقش دارند. مشخص نیست که آیا محققان قادر به استفاده از توانایی باکتری برای خوردن روغن و در نتیجه کمک به نشت نفت خواهند بود یا خیر در حال حاضر پژوهش بر روی چگونگی باکتری ها می تواند در زیر آب های عمیق تغذیه شود و کشف کند که چه چیزی در واقع آنها را تغذیه می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 81
تعداد کل نظرات : 3
تعداد کل آرا: 34
تعداد کل بازدیدها: 10673

نظرات کاربران

*