داشتن دوران بارداری آیده آل | توصیه هایی برای داشتن بارداری ایده آل

داشتن دوران بارداری آیده آل | توصیه هایی برای داشتن بارداری ایده آل
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/23

بارداری یکی از دوران مهم و حساس زندگی خانم ها می باشد، بسیاری از بانوان دوست دارند، دوران بارداری خوبی داشته باشند و از این دوران به خوشی یاد کنند، برای داشتن دوران بارداری آیده آل و خوب، لازم است نکات و برخی از اصول ساده را رعایت کنیم.

برای این که دوران بارداری را خوب و به سلامتی پشت سر بگذاریم، توصیه می شود، قبل از بارداری برخی تغییرات را در زندگی خود انجام دهیم. معمولاً بسیاری از زنان بعد از شروع بارداری به پزشک مراجعه می کنند. ولی اگر قصد بارداری دارید، لازم است که از ابتدا به پزشک مراجعه کنید. برای گذراندن دوران بارداری ایده آل، به خانم ها توصیه های کارشناسان این امر تقدیم می کنیم.

- در ابتدا وضعیت سلامتی خود و اینکه آیا باید باردار شوید و یا نه، مشخص کنید. در این رابطه می توانید به برررسی و معاینه سیستم قلبی – عروقی، سیستم تنفسی، متابولیک، بیماری قند، فشار خون، کم خونی و غیره بپردازید.

- به صورت کلی لازم است، معاینات زنانه را انجام دهید. بهتر است در مورد تخمدان ها و رحم بررسی های و معاینات پزشکی ضروری را انجام دهید و در صورت نیاز خوب است، که آزمایش خون هم انجام شود.

- اگر در خانواده زن و یا مرد، افرادی دارای بیماری ذهنی (معلولیت ذهنی) وجود دارند و این بیماری ارثی می باشد، باید قبل از بارداری با متخصص مشورت کنید. در مورد بارداری و خطری که این عامل دارد، اطلاعات لازم را به دست آورید.

- در مورد داروهایی که استفاده می کنید و نیز داروهایی که لازم است، برای بارداری استفاده نمایند، اطلاعات لازم را به دست آورید و تاثیرات آنها را بدانید.

- در زمانی که قصد بارداری دارید، لازم است به تغذیه خود توجه و دقت زیادی بکنید. از خوردن غذاهای هورمونی و غذاهای با کربوهیدرات زیاد پرهیز کنید. سعی کنید، غذا را به شکل طبیعی و حالت عادی مصرف کنید. به غذاهایی مانند میوه، سبزیجات، گوشت بدون چربی و محصولات لبنی اولویت دهید.

- کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکی بر روی بارداری تاثیرات منفی می گذارد. به طور کلی اینها برای سلامتی و نیز برای نوزاد و جنین مضر می باشند. لذا این گونه مواد سمی را از خود دور کنید.

- از اسید فولیک استفاده کنید، هم در زمانی که برای بارداری خود را آماده می کنید و هم در دوران بارداری از قرص های اسید فولیک استفاده کنید. چرا که استفاده از قرص های اسید فولیک مانع از ایجاد اختلال در سیستم عصبی نوزاد می شود.

- زود به زود در هوای آزاد قدم بزنید و تحرک داشته باشد.

- از استرس به دور باشید، چرا که تحقیقات نشان می هد، استرس مانع از به وجود آمدن بارداری می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*