خیانت کردن در زندگی زناشویی | نحوه برخورد با خیانت همسر

خیانت کردن در زندگی زناشویی | نحوه برخورد با خیانت همسر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

امروزه یکی از مشکلات که بسیاری از زندگی زوجین را درگیر خود کرده است، مسئله خیانت می باشد که در نتیجه به وجود آمدن رسانه های نو پدید مانند شبکه های اجتماعی، خیانت هم ابعاد گسترده ای به خود گرفته است. اما در بسیاری از مورد با وجود رخ دادن خیانت در زندگی زناشویی، زوجین قصد طلاق و جدایی ندارند و می خواهند به زندگی خود ادامه دهند، برای برخورد با چنین شرایطی توصیه می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

برای مقابله با خیانت عجله نکنید، خیانت: گلوله ای است که از تفنگ شلیک می شود. تفاوت در این است که، گلوله شلیک شده زنده ای را می کشد، اما خیانتی که باهاش مواحه شده ایم، سال های در درون انسان زندگی می کند و انسان را سوراخ- سوراخ می کند. قلب را می سوزاند، انسان را عذاب می دهد، اما انسان را نمی کشد. اگر با خیانت مواجه شده اید، اما هنوز کسی که به شما خیانت کرده است را دوست دارید و نمی خواهید از وی جدا شوید، به روش زیر عمل کنید.

1- قبل از هر چیز، تلاش کنید روابط شما آسیبی نبیند. اجازه ندهید، عصبانت و ناراحتی، بر عقل شما چیره شود. البته از اینکه عصبانیت خود را نشان دهید، خجالت نکشید، اما بهتر است این را در تنهایی و یا با مشارکت یک روانشناس انجام دهید. برای این کار، بالشت را به دیوار تکیه دهید و تصور کنید که این همسر خیانت کار شما است و آن را به شدت مورد تحقیر و حمله قرار دهید. در این موقع آرام می شوید و برای صبحت کردن منطقی با همسرتان آمادگی پیدا می کنید.

2- تلاش کنید که، در حد امکان آرام باشد و در موقع صحبت کردن آرامش خود را حفظ کنید. به طور کلی سعی کنید بودن و نبودن خیانت را کشف نماید. این گونه شما می توانید، تخیلات و شک و تردید خود را برطرف کنید. اما اگر واقعاً خیانت به وجود آمده است، از افکاری مانند اینکه «دیگر من را دوست ندارد» به دور باشید. عدم درک کردم و فهمیدن این مساله بسیار خطرناک و بزرگ ترین بی منطقی می باشد.

3- در درجه اول، نمی توان گفت مردی که با زن دیگر ارتباط دارد، حتماً خیانت کرده است. این را بدانید که، ممکن است همسرتان به دختر جوان و زیبای دیگر نگاه کند و یا خوشش بیاید، ولی بدایند که قلبش به شما تعلق دارد. شاید عدم صمیمت شما وی را به سوی این حرکات سوق داده است. یا شاید روابط شما وی را راضی نمی کند و وی به رقیب شما تمایل نشان می دهد.

چرا که بسیاری از خانم ها وجود دارند که؛ به دلیل داشتن روحیات خاص در بحث عشق بسیار سرد می باشند. عشق را به آخرین مراحل گذاشته است، از عشق و ابزار آن خوشش نمی آید. این تصور زندگی را فقیر می کند و روابط خانواده را تضعیف می نماید.

4- اگر خیانت را دیدید، فوراً تلاش نکنید که رابطه خود را قطع کنید. این را هیچ مردی به خود نمی گیرد. البته، شما از جهت معنوی و روحی این حق را دارید که وی را تنبیه کنید. اما به خودتان هم نگاهی کنید. می تواند این باشد که، اینجا شما هم مقصر هستید، در زندگی به صمیمیت با بی اعتمادی و با سردی برخورد نکنید. اگر این شرایط رخ دهد، می تواند دلیل خیانت باشد. اکنون در برابر شما وظیفه فتح کردن قلب همسرتان وجود دارد. تلاش کنید برای وی همانند عشق اول و روزهای هیجانی و خاطر انگیز به وجود آورید. چرا که زندگی می توان در یک لحظه و بدون اثر از بین برود. احساسات خوب و خوش خود را در برابر احساسات منفی بگذارید. البته این زحمت زیاد، اراده و تلاش نیاز دارد. اما باور کنید که ارزش دارد. اگر واقعاً نمی خواهید زندگی خود را از دست بدهید.

5- تاثیرگذارترین تاکتیک: حرکاتی و رفتاری که وی انتظار دارد، را انجام ندهید، در حالی که وی منتظر دعوا، جنجال و غیره است، شما آرام باشید و طبیعی رفتار کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*