خورشید گرفتگی چگونه بر سلامتی انسان تاثیر می گذارد؟

خورشید گرفتگی چگونه بر سلامتی انسان تاثیر می گذارد؟

خورشید گرفتگی یک پدیده طبیعی می باشد، که هر چند وقت یکبار رخ می دهد، این پدیده طبیعی می تواند توجه خیلی از مردم را به خود جلب نماید، و سبب شود که مردم در این زمان از خانه بیرون رفته و به تماشای خورشید گرفتگی بپردازند، در حالی که تحقیقات نشان می دهد خورشید گرفتی بر روی سلامتی انسان تاثیر می گذارد. از این رو، در این مطلب تاثیرات خورشیدگرفتی را بر روی سلامتی انسان بررسی می کنیم.

خورشید گرفتگی یا کسوف هنگامی به وجود می آید که سایه ماه بر بخشی از زمین می افتد، در نتیجه بخش از کره زمین تاریخ می شود و قرص ماه بخش یا تمام خورشید را می پوشاند، نگاه کردن به خورشید گرفتگی با چشم غیر مسلح برای چشم مضر است و خسارت های جبران ناپذیری را به چشم انسان وارد می کند، علاوه بر این خورشید گرفتگی پیامدهای منفی دیگر هم بر روی سلامتی انسان دارد.

معمولا هر از گاهی خورشید گرفتی روی می دهد، بر اساس تحقیقاتی که در کشورهای مختلف انجام شده است، خورشیدگرفتگی بر روی سلامتی انسان تاثیر زیادی دارد. چنانچه دانشمندان روسی، در تحقیقی که انجام داده اند. به این نتیجه رسیده اند که، افرادی که در این تحقیق شرکت کردن به بیماری سیستم قلبی- عروقی مبتلا بوده که 70 درصد این افراد بعد از اینکه خورشید گرفتگی به وقوع پیوسته یک ساعت بعد از آن، دچار فشار خون شده اند. رگ ها تنگ شده، و خون رسانی به مغز دچار اختلال شده است.

آمارها نشان می دهد که، در روز خورشید گرفتگی، و یک الی دو روز قبل از آن، و نیز بعد از آن، در بین مردمف گرفتگی قلب، انفارکت، تعدادشان افزایش می یابد.

تنها بیماری سیستم قلبی – عروقی نیست، که با خورشید گرفتگی تشدید می شود، بلکه بیماری سیستم عصبی هم در اکثر مواقع در زمان خورشید گرفتنی تشدید می شود.

این حالت هم یک الی دو روز قبل از خورشید گرفتگی و هم روز خورشید گرفتگی و نیز یکی دو روز بعد از خورشید گرفتگی ادامه دارد.

به همین دلیل، افرادی که دچار بیماری سیستم قلبی – عروقی و یا بیماری سیستم عصبی، می باشند در این روزها (روزهای خورشید گرفتگی) باید بسیار مراقب باشند. باید خیلی زیاد استراحت، و زیاد بخوابند، خود را خسته نکنند، غذای سبک بخورند، و به مقدار کافی آب بنوشند.

همچنین متخصصان توصیه به مصرف زالرالک می کنند و نیز دوش گفتن مستقیما هم مفید است. مصرف زالزالک بر روی سیستم قلبی – عروقی تاثیر مثبت زیادی دارد. فعالیت قلب را تنظیم می کند، بعد از مشورت با پزشک، 20 الی 30 دانه از زالزالک را در طول روز دو الی سه بار میل کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
خورشید گرفتگی چگونه بر سلامتی انسان تاثیر می گذارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)